Dětská adventura: Vrána k Vráně sedá

Dětská adventura: Vrána k Vráně sedá

22 ledna, 2023 0 Od

Přijemná hra pro děti se skrývá pod názvem Vrána k Vráně sedá. Samotnou hru si můžete zcela zdarma zahrát na webu Déčka – České televize. Jedná se o pěkně ilustrovanou adventuru s krátkým příběhem. I když je hra především pro ty menší, musím říct, že i mě velmi bavila, a myslím, že pobaví i mnohé další starší jedince, kteří už z těch dětských let vyrostli.

Vrána k Vráně sedá


A o co ve hře přesně jde? Kriminálka 5.C alias vaše třída (Petr, Eliška a Kája) řeší další zapeklitý případ. Pomozte dětským detektivům v této napínavé adventuře odhalit pašeráky zvířat, kteří z místní zoo unesli pižmovku bělokřídlou. Pokud se rozhodnete si zahrát tuto hrát, tak nad ní strávíte přibližně 20 – 30 minut, takže vás moc nezdrží, ale za to velmi pobaví.

 

Ve hře si zahrajete za celkem tři malé hrdiny. Tím prvním je Petr Mikina, se kterým budete pátrat v samotné zoo. Ve škole pak budete pátrat za Elišku a ve finále se vžijete do role Káji. Jak to celé dopadne? To prozrazovat nebudeme, abyste si mohli hru sami zahrát.


Jak se patří u dětských her, tak v této samozřejmě nechybí české texty včetně velmi dobře namluveného českého dabingu, díky kterého se ještě více ponoříte do samotného pátrání. Hru doplňují i příběhové video sekvence, které vás provázejí příběhem.


Scénař samotný napsal Jan Macháček, o výtvarné zpracování se postral Jakub Mareš a celé tomu vdechnul život programátor Tomáš Kozák.

Hru samotnou si můžete zahrát ZDE – Dětská adventura Vrána k Vráně sedá

 

Plusy:

Krásná grafika
Dobrá hratelnost
Příjemné rebusy a hlavolamy (jednoduché)
Český dabing
Jednoduchý dětský příběh

Zápory:

Příliš krátká

Obrázek: decko.ceskatelevize.cz

Zdroj: Gamers Generation