Data v kapsičce od košile

Data v kapsičce od košile

10 června, 2020 0 Od ALL 4 GAMERS

I v době cloudu je občas potřeba mít svá data u sebe. S diskem Verbatim Store’n’Go Mini SSD to není žádný problém. Elegantní černá krabička, menší než dnešní smartphony, nabídne kapacitu 1 TB. To je více než dost pro důležitá data. Navíc, s pomocí USB-C konektoru jej můžete klidně připojit i k tomu smartphonu.

VerbatimDůležitá data, nebo třeba jen hudba, filmy nebo fotky. Věcí, které se hodí mít nejen uložená na nějakém cloudovém úložišti je zkrátka dost. Od něčeho chceme mít jen další kopii a další data chceme mít třeba jen pořád po ruce. S diskem Verbatim Store’n’Go Mini SSD nemusíte ani moc přemýšlet, proč chcete mít data u sebe. Technologie SSD zajišťuje odolnost proti otřesům a jeho kapacita je dostatečná jak pro bezpečnou zálohu, tak pro zábavu.

Elegantní design a bezproblémové připojení

Černá krabička s efektním povrchovým 3D motivem má rozměry jen 74,8 x 54 x 12,5 mm a váží pouhých 35 gramů. Takže se dá opravdu bez problémů nosit v batohu, ale klidně i v kapse a ani o něm nebudete vědět. Technologie USB 3.2 Gen 1 umožňuje prostřednictvím dodávaného adaptéru připojit disk také pomocí USB-C, v balení je ale také kabel USB-A a Micro USB (USB-B). Jeho prostřednictvím tak můžete klidně sdílet data nejen mezi počítači, ale klidně jej připojit i k mobilnímu telefonu či tabletu.

Právě díky využití technologie USB 3.2 Gen 1 nebude disk rozhodně zdržovat. Přenosová rychlost činí až 5 Gb/s, ani přesouvání velkých souborů tak neznamená žádné zdržení. To se může hodit i při zálohování, v případě verze s kapacitou 1 terabyte, můžete mít na disku klidně uloženu i bitovou kopii disku svého notebooku. I pokud byste o svůj notebook či data na něm z nějakého důvodu přišli, z bitové kopie dokážete vše obnovit velmi rychle.

Pro její vytvoření můžete využít zálohovací software Nero Backup, který je ale k dispozici jen pro Windows. S Nerem se pracuje velmi pohodlně a vytvořit si s jeho pomocí zálohu všech důležitých dat, zvládne opravdu každý.

Zdroj: KANKRY