Další Bioshock by mohl nést název Isolation

Další Bioshock by mohl nést název Isolation

30 listopadu, 2021 0 Od

Nový díl BioShocku pomalu ale jistě začíná dostávat reálné obrysy.

Nejnovější pokračování oblíbené dystopické RPG série BioShock podle posledních zpráv možná ponese název BioShock Isolation. Informaci přinesla twitterová stránka Oops Leaks, která se specializuje na uniklé informace. Podle jejích tvrzení by se hra měla odehrávat ve zcela novém izolovaném městě a nést název Isolation, ačkoliv zde jasně autoři upozorňují, že by ještě mohlo dojít ke změně názvu. Dále tvrdí, že nový BioShock poběží na Unreal Enginu 5 a jeho vývoj má na starosti Irrational Games ve spolupráci s lidmi z dalších renomovaných studií. Oznámení hry by potom mělo přijít začátkem příštího roku. Stránka dále přišla také se schématem toho, jak údajně vypadá zasazení onoho izolovaného města, které je prý umístěné v podzemí přímo pod druhým městem. Mezi oběma by měla panovat obrovská společněnská nerovnost a diametrálně odlišné podmínky pro život.

#Bioshock Isolation (title may change) logo variant

– Set in a new-to-franchise isolated dystopian city
– Unreal Engine 5
– Developed by Irrational Games veterans and people who worked on Watch Dogs: Legion, Shadow of the Tomb Raider, Mafia 3, Deus Ex: MD
– Announcement Q1 2022 pic.twitter.com/BwyXKp1LKK

— Oops Leaks (@oopsleaks) November 17, 2021

Zatím jde však stále jenom o dohady a spekulace, které nikdo oficiálně nepotvrdil. Budeme tak muset ještě nějakou dobu počkat, než se dozvíme, zda na tomto šprochu bylo alespoň trochu pravdy. Série Bioshock má za sebou velmi úspěšné období, které začalo v roce 2007 s vydáním prvního dílu. Ten okamžitě hráče uchvátil především svojí jemně hororovou atmosférou dystopického světa, ve kterém jste se nemohli ani na chvilku cítit pohodlně. Přípravy čtvrtého dílu série potvrdil vydavatel 2K už v roce 2019, takže oznámení v příštím roce rozhodně není nereálné.

Martin Havel

Obrázek: wallpaperflare.com

Zdroj: Gamers Generation