Co nabídne hra We Are The Caretakers?

Co nabídne hra We Are The Caretakers?

29 ledna, 2023 0 Od

Máte rádi hry jako Xcom nebo Darkest Dungeons? Potom by vás mohla bavit nová hra We Are The Caretakers, ve které se podíváme do budoucnosti Afriky.

We Are The Caretakers

Hry jako Xcom, Darkest Dungeon, Divinity nebo Baldur’s Gate jsou považovány za špičky svého žánru a mnoho vývojářů se snaží napodobit jejich úspěch. Například malé studio Heart Shaped Games přichází s novou hrou We Are The Caretakers, která se inspirovala těmito velikány žánru.

Umělecký ředitel Anthony  Jones popisuje svět hry jako „afrofuturismus“, což je podobné jako drsnější Wakanda z Marvelu s vylepšenými technologiemi. Vizuální styl hry odpovídá této koncepci, kdy příroda a flóra jsou barevné a směšovány s futuristickým vizuálem.

Hratelnost hry je rozdělena do dvou fází, které do sebe krásně zapadají. První fází je vaše základna, kde sestavujete a trénujete svůj tým, stejně jako v sérii Xcom. Druhou fází jsou bojové sekvence, které probíhají tah po tahu a styl se podobá starým JRPG. Tyto fáze spolu skvěle komunikují a dávají hráči zajímavý mix mezi východním a západním herním stylem.

Obrázek: store.steampowered.com

Zdroj: Gamers Generation