Chystá se nový Doom, ale nebude to pokračování

Chystá se nový Doom, ale nebude to pokračování

4 června, 2024 0 Od
[[{“value”:”

Během soudního sporu mezi Microsoftem a Federální obchodní komisí se objevily drobné úniky informací, které konečně potvrdily spekulace o novém dílu slavné FPS série Doom.

Nový Doom, ale nejedná se o pokračování

Poté, co hráči obdrželi poslední část DLC The Ancient Gods pro Doom Eternal, začali spekulovat o dalším pokračování. Lore tohoto univerza je však natolik rozsáhlý, že tvůrci ze studio Id Software mohou rozhodnout o převyprávění příběhů z minulosti. A právě to se možná stane s příchodem nadcházejícího Doom: The Dark Ages. Co zatím o něm víme?

První zmínky a plány autorů

O další Doomu jsme se poprvé dozvěděli z uniklých materiálů během soudního sporu mezi Microsoftem a Federální obchodní komisí. Tehdy nesl projekt označení Doom Year Zero, což naznačovalo, že se příběh vrátí do minulosti. Spekulace byly potvrzeny nedávno, když magazín Eurogamer oznámil, že nový Doom bude představen 9. června na nadcházející herní akci Xbox Game Showcase.

Podle novináře Jeze Cordera z herního magazínu Windows Central se game director Hugo Martin zmínil, že by chtěl příběh Dooma zpomalit.

Kam ale s příběhem?

Kam by se příběh mohl vydat? Lore Doomu nabízí mnoho možností, kam by tvůrci mohli zaměřit příběh Slayera. Pravděpodobně bude hra zasazená před poslední dvě hry z tohoto světa. A kdo ví, možná tvůrci půjdou ještě dál. Uvidíme, čím nás Doom i po 30 letech dokáže překvapit.

Obrázek: bethesda.net

Příspěvek z superparmeni.eu

Zdroj: Gamers Generation“}]] 

​