CD Projekt slaví dvacáté výročí od vzniku studia

CD Projekt slaví dvacáté výročí od vzniku studia

5 července, 2022 0 Od

Před více než 20 lety, 1.7. 2002 oznámila polská společnost CD Projekt vznik herního studia CD PROJEKT RED.

CD Projekt slaví dvacáté výročí

V roce 2007 vychází jejich první hra Zaklínač, hra na motivy knih Andrzeje Sapkowského. Hra sklidila (alespoň v Polsku) velké popularity a šel v celku o povedený titul (Češi se těšily že skvělého českého dabingu).

Díky tomuto úspěchu vývojáři neváhali a hned se pustili do druhého dílu: ,,Zaklínač 2: Vrahové Králů” který vychází na PC v roce 2011 a na Xbox 360 později roku 2012.

Nebylo to žádné terno a opravdovou díru do světa udělal až v roce 2015 opěvovaný, úžasný a dokonalý ,,Zaklínač 3: Divoký hon” který je se svými 40 mil. prodanými kusy jednou z nejlepších her všech doba a následně DLC ,,o víně a krvi” jediné DLC co vyhrálo ocenění hra roku.

Dále vyšla i karetní hra Gwent a ne moc povedený Cyberpunk 2077 který znatelně pošramotil pověst studia kvůli katastrofickému stavu v den vydání, což vedlo až k odstranění z PS Storu. Nyní je to ale minulost a CD Projekt pracuje na novém zaklínači.

This year we celebrate #20yearsofCDPR!

CD PROJEKT RED was founded in 2002. Born out of love for games and driven by the passion of our community, our priority remains unchanged — you. Here’s to you! 🥂

Check out https://t.co/52S3iorKvK to learn more about the anniversary! pic.twitter.com/ryjzrn6H2u

— CD PROJEKT RED (@CDPROJEKTRED) July 1, 2022

“Společnost CD PROJEKT RED byla založena v roce 2002. Zrodila se z lásky ke hrám a poháněla ji vášeň naší komunity, ale naše priorita zůstává nezměněna – vy.”

Během této příležitosti spustili vývojáři speciální web monitorující celkovou historii studia. Odkaz naleznete ZDE.

Obrázek: thewitcher.com

 

Zdroj: Gamers Generation