CD Projekt Red ukončil vývoj Cyberpunk 2077

CD Projekt Red ukončil vývoj Cyberpunk 2077

2 června, 2024 0 Od
[[{“value”:”

Ve své poslední finanční zprávě společnost CD Projekt oznámila ukončení práce na hře Cyberpunk 2077. Zatímco v únoru na projektu stále pracovalo 17 lidí, aktuálně už se na hře nepodílí žádný vývojář.

Vývoj Cyberpunk 2077 je u konce

Ve svém nedávném finančním přehledu společnost CD Projekt prohlásila, že práce na hře Cyberpunk 2077 byla definitivně ukončena. Přestože ještě v únoru hru udržovalo 17 vývojářů, nyní se na ní již nevěnuje nikdo. Pozornost firmy se nyní obrací k rozvoji nového projektu Polaris z univerza Zaklínače, kde je zaměstnáno více než 400 vývojářů, a projektu Orion, duchovního nástupce Cyberpunk 2077, kde pracuje 56 lidí.

Cyberpunk 2077 začal svoji dráhu s velkými problémy po nevydařeném spuštění v roce 2020, které zahrnovalo obrovskou veřejnou kritiku a soudní spory od investorů. Díky masivním investicím se však podařilo hru obrátit k lepšímu, což bylo korunováno vydáním expanze Phantom Liberty v roce 2023, což přineslo hře pověst o obratu z propadáku na hit.

V nedávném finančním výkazu společnost CD Projekt potvrdila, že na hře Cyberpunk 2077 už nepracuje žádný vývojář, což je poprvé za dobu její existence. Hra tak svou kapitolu uzavírá na vrcholu, kdy na Steamu a dalších platformách nese velmi vysoké hodnocení.

Obrázek: cyberpunk.net

Příspěvek z superparmeni.eu

Zdroj: Gamers Generation“}]] 

​