CD Projekt Red odmítá akvizici

CD Projekt Red odmítá akvizici

8 ledna, 2024 0 Od

Adam Kiciński, CEO významného evropského herního studia CD Projekt Red, známého díky sériím The Witcher a Cyberpunk 2077, potvrdil, že společnost nemá zájem o akvizici.

CD Projekt a akvizice

CD Projekt Red, jeden z největších vývojářů her v Evropě, se vyjádřil k možnostem akvizice. V novém rozhovoru CEO Adam Kiciński řekl, že studio nemá zájem stát se součástí většího subjektu. „Celý náš život jsme pracovali, abychom dosáhli toho, kde jsme nyní. Věříme, že za pár let budeme ještě větší a silnější,“ řekl Kiciński. Toto vyjádření podtrhuje důležitost nezávislosti a ambiciózní plány studia na další rozvoj​​.

Kiciński také zmínil, že CD Projekt Red aktuálně nemá zájem o akvizici jiných studií jen pro účel konsolidace finančních výsledků. V říjnu 2021 studio přesto získalo Molasses Flood, vývojáře her The Flame in the Flood a Drake Hollow. Toto studio nyní pracuje na hře z univerza Zaklínače s kódovým označením Sirius​​.

V rámci rozhovoru Kiciński poskytl také malé aktualizace ohledně portfolia nadcházejících her studia, včetně dalších her z univerz Zaklínače a Cyberpunk. Práce na další hlavní hře ze série Zaklínač, s kódovým názvem „Polaris„, je v plném proudu a na projektu pracuje přibližně 330 zaměstnanců, což se do konce roku zvýší na 400.

Obrázek: thewitcher.com

Zdroj: Gamers Generation 

​