ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3070

ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3070

29 ledna, 2021 0 Od ALL 4 GAMERS

TUF Gaming GeForce RTX 3070 má vylepšený design a špičkový tepelný výkon. Zcela nový Ampere SM, který je stavebním kamenem nejrychlejšího a nejúčinnějšího GPU na světě, přináší dvojnásobnou propustnost FP32 a lepší energetickou účinnost. 2. generace RT jader pro dvojnásobnou propustnost oproti 1. generaci plus souběžné RT a stínování. Tenzorová jádra 3. generace s podporou až 8K rozlišení. Nově vyladěný Axial-tech Fan Design s obráceným středním směrem ventilátoru pro menší turbulence. Kondenzátory vojenské kvality a další komponenty TUF pro vyšší odolnost a výkon. GPU Tweak II pro intuitivní vyladění výkonu, ovládání teploty a monitorování systému.

Karty TUF Gaming využívají osvědčený design ventilátoru Axial-tech, přičemž tři ventilátory pracují společně, aby uspokojily tepelné požadavky nového high-octane designu NVIDIA. Ventilátory se spoléhají na dvojitá kuličková ložiska, která zajišťují konzistentní výkon a delší životnost ve srovnání s pouzdrovými ložisky a jinými typy ložisek.

Pro odvod tepla z matrice a do pole chladiče je zde technologie MaxContact, která vyleští povrch rozdělovače tepla a zlepší hladkost na mikroskopické úrovni. Extra plochost umožňuje lepší kontakt s matricí pro lepší přenos tepla.

Rozdělovač nasává teplo do tepelných trubek, které ho přenášejí přes hromádku žeber, která vyplňují většinu velké, 2,7-slotové stopy karty.

Komponenty jsou pro grafické karty TUF Gaming vybírány na základě jejich odolnosti a výkonu. Kromě špičkových tlumivek a MOSFETů jsou díky kondenzátorům, které splňují vojenskou certifikaci, TUF komponenty vysoko nad konkurencí. Komponenty jsou připájeny k desce pomocí pokročilého automatizovaného výrobního procesu Auto-Extreme. Hladké spoje a eliminace lidských chyb zajišťují, že každá grafická karta splňuje přísné specifikace. Aby se zajistil bezchybný výkon jsou karty podrobeny náročné 144hodinové ověřovací zkoušce.

Spodní strana karty odhaluje řadu vylepšení. Většina zadní části je zakryta ochrannou kovovou zadní deskou, která má široký průduch. Větrací otvor umožňuje únik horkého vzduchu směrem k odtahovým ventilátorům, místo aby byl recyklován zpět do chladiče GPU. Nerezová ocel se používá pro držák I/O k ochraně portů a zajištění bezpečnějšího připojení. Pohodlně umístěný přepínač Dual Bios umožňuje přizpůsobení výchozího profilu výkonu karty bez softwaru.

RGB prvek nahoře lze přizpůsobit tak, aby zobrazoval řadu estetických a funkčních efektů, a také jej synchronizovat s dalšími komponenty ASUS, aby bylo zajištěno jednotné osvětlení. Ke splnění požadavků na výkon GeForce RTX 3070 jsou k dispozici dva 8kolíkové konektory spolu s integrovanými LED diodami, které se rozsvítí, pokud nejsou napájecí konektory PSU PCIe správně zapojeny.

Pro vyladění grafické karty je zde nástroj ASUS GPU Tweak II, který umožňuje vyladit kritické parametry včetně hodin jádra GPU, nastavení frekvence paměti a napětí, s možností sledovat vše v reálném čase prostřednictvím přizpůsobitelného zobrazení na obrazovce. Zahrnuto je také pokročilé ovládání ventilátoru spolu s mnoha dalšími funkcemi, které vám pomohou vytěžit z grafické karty maximum.