Apple nedovolí návrat Fortnite na App Store

Apple nedovolí návrat Fortnite na App Store

27 září, 2021 0 Od

Vydat se do války proti Apple bude mít pro Epic dalekosáhlé následky.

Epic odešel na první pohled ze soudu s Applem jako spokojenější strana. Soud rozhodl, že Apple musí umožnit vývojářům, aby odkazovali na externí platební brány. Tím pádem už nebude společnost dále moci ukousnout si z pomyslného jablíčka transakcí třicet procent, pokud nepůjde platba přímo přes App Store a to je pro výrobce iPhonů či Maců velká rána. Šlápnout Applu na kuří oko ale není zadarmo a Epic Games za to zaplatí tvrdou daň. Společnost totiž odmítá obnovit vývojářské účty pro Epic a nepovolí ani opětovné zařazení Fortnite na App Store.

Just last week, Epic agreed with Apple that we would play by the same rules as everyone else. pic.twitter.com/WOxsbnAFXE

— Tim Sweeney (@TimSweeneyEpic) September 22, 2021

Velkou nespokojenost samozřejmě vyvolalo toto rozhodnutí u Tima Sweeneyho, ředitele Epic Games. Ten na Twitteru sdílel sérii tweetů, ve kterých kritizoval, jak se Apple zachoval a obvinil společnost z toho, že lhala, že je ochotná vrátit Fortnite na App Store, pokud bude Epic hrát podle jejích pravidel. Také se pohoršoval nad tím, že jde o “antikonkurenční” jendání.  “Fortnite by nemělo být na blacklistu za to, že jsme napadli dohodu, kterou soud uznal jako nezákonnou a Apple ji vynucuje na všech vývojářích, aby dostali přístup k iOS. Budeme dále bojovat. Nutnost regulace a legislativy je větší, než kdy dříve,” tvrdí Sweeney. Apple však na tyto Sweeneyho výroky nereagoval.

Martin Havel

Obrázek: voonze.com

Zdroj: Gamers Generation