Ani Sony se nevyhýbá Akvizicím, společnos kupuje vývojáře Destiny a Halo

Ani Sony se nevyhýbá Akvizicím, společnos kupuje vývojáře Destiny a Halo

3 února, 2022 0 Od

Microsoft v poslední době nakupoval za opravdu hříšné peníze a vzbudil ve světě otázky, ohledně toho, co všechno může jeho nakupování stát Sony. Nyní si také Japonská společnost dupla a pořizuje nové vývojáře.

Vývojářské studio Bungie, které stojí za hrami jako Halo či Destiny nově patří Sony. Japonská spoelčnost přichází s velkou akvizící, která podle slov společnosti není reakcí na nákupy Microsoftu, ale dlouhodobě plánovanou transakcí. Tomu se ostatně dá celkem dobře věřit vzhledem k tomu, že podobné transakce podléhají poměrně dlouhým přípravám a oznámeny jsou až v závěru samotného procesu. Výrobce Playstationu bude tento nákup stát 3,6 miliardy dolarů, což je suma srovnatelná s částkou, kterou zaplatil Microsoft za Bethesdu.

Bungie has limitless potential to unite friends around the world.

We have found a partner in PlayStation that shares our dream and is committed to accelerating our creative vision of building generation-spanning entertainment.

Our journey begins today.https://t.co/PLuVn48zdy pic.twitter.com/kAhRbAg3vD

— Bungie (@Bungie) January 31, 2022

“V Sony Interactive Entertainment jsme našli partnera, který nás bezpodmínečně podporuje a jsme připraveni rozvíjet svoji vizi a tvořit generaci definující zábavu při zachování naší nezávislosti, která proudí v našich žilách,” popisují Bungie novinku na svém twitteru. “Stejně jako my i SIE věří, že herní světy jsou jenom začátkem toho, co naše značky mohou být. Společně máme sen o vytvoření ikonických sérií, které spojují přátele z celého světa, rodiny napříč generacemi a fanoušky napříč platformami a zábavními médii,” prozradil ředitel Bungie Pete Parsons v blog postu. Podle těchto slov zůstane Bungie i nadále nezávislým tvůrcem, který bude tvořit pro více platforem. Pokud tak patříte k fanouškům těchto tvůrců, nemusíte mít obavy, že mimo Playstation byste si již na jejich tvorbu neměli možnost sáhnout.

Obrázek: cnet.com

Zdroj: Gamers Generation