Alan Wake 2 je oficiálně na cestě, dorazí i na Playstation

Alan Wake 2 je oficiálně na cestě, dorazí i na Playstation

14 prosince, 2021 0 Od

Jeden z nejlepších thrillerů poslední herní dekády se dočká svého pokračování. Alan Wake 2 vyjde v roce 2023 a těšit se na něj mohou i majitelé konzolí od Sony.

Příběhoví herní nadšenci se mohou těšit na další vydatnou pecku od Remedy. Tentokrát se vrací kultovní hrdina Alan Wake, aby v pokračování hry z roku 2010 bojoval o přežití. Potvrdily se tak spekulace, které vypluly na hladinu v dubnu letošního roku. Tvůrci zatím prozradili pouze povrchové informace a nechtějí zacházet příliš do hloubky. Totéž se dá říci i o úvodním traileru na hru.

Ve hře se vrátíme zpět k nočním můrám, které zjevně ještě naberou na hrůznosti v porovnání s prvním dílem. To ale nebude jediný posun, který Alan Wake udělá. V nové hře se totiž budeme žánrově orientovat spíše směrem survival hororu a na místě jsou tak i mírné obavy. Remedy totiž doposud s tímto žánrem zkušenosti nemá. Další podrobnosti dle tvůrců nemáme v blízké době čekat. Trailer však prozradil ještě jednu velmi důležitou informaci a tou jsou platformy a přibližná doba vydání. Alan Wake 2 vyjde v roce 2023 na Xbox Series X/S, Playstation 5 a PC.

Martin Havel

Obrázek: gamesradar.com

Zdroj: Gamers Generation