Aktualizace o vývoji Diabla 4 bude příští týden

Aktualizace o vývoji Diabla 4 bude příští týden

25 března, 2022 0 Od

Diablo 4, které bylo oznámeno na BlizzConu v roce 2019, již předvedlo své možnosti designu, uměleckého směru a herní mechaniky v nepřetržitém proudu vývojářských blogů nazývaných jako čtvrtletní aktualizace, vydávananých ve zhruba stejných intervalech 3 měsíců. Čtvrtletní aktualizace představovaly otevřenost týmu Diablo 4 společnosti Blizzard Entertainment spojit se s hráčskou základnou, pokud jde o pokračující vývoj další hry Diablo, a úsilí vývojářského týmu bylo komunitou doposud pozitivně hodnoceno.

Na rozdíl od svého předchůdce ve franšíze, který je často kritizován za to, že jeho umělecký směr je ve srovnání s ikonickým vzhledem Diabla 2 příliš živý a vlídný, Blizzard Entertainment se velmi brzy vědomě rozhodl vrátit Diablo k jeho uměleckým kořenům a nabídnout věrnost grafiky moderních her, ale stále si zachovává tu ponurou, temnou atmosféru raných Diablo titulů. Vývojáři vysvětlili umělecký směr Diabla 4 jako směr inspirovaný renesančními a romantickými krajinomalbami.

Hráči se příští týden podrobně podívají na to, jak se tato estetika promítá do zobrazení Sanctuary v Diablo 4, protože nadcházející čtvrtletní aktualizace byla zmíněna vedoucím komunity Adamem Fletcherem na Twitteru, čímž se vývojářské blogy Diabla 4 po krátkém zpoždění vrátily do běžného plánu. Důraz bude kladen na environmentální umění.

Diablo 4 bude při startu obsahovat pět odlišných oblastí Sanctuary, pokrývajících země Scosglen, Dry Steppes, Fractured Peaks, Kehjistan a Hawezar – nabízející dlouholetým hráčům Diabla místa známá i cizí. Kehjistan se vrací do Diabla 4 poté, co byl uveden v druhém aktu Diabla 3, hra také znovu navštíví rozlehlé hlavní město Caldeum, které je nyní v troskách po Malthaelově sklizni.

Hráči budou moci prozkoumat těchto pět regionů s pěti kultovními Diablo třídami, z nichž pouze jedna dosud nebyla odhalena. Tento neznámý hrdina se připojí k Barbarovi, Čarodějce, Druidovi a Rogue v boji s příšerami ze Sanctuary i mimo ni. I když neexistují žádné náznaky, jaká tato pátá třída nakonec bude, fanoušci očekávají, že se pravděpodobně bude jednat o zcela nový pohled na jeden z mnoha archetypů, které se hry Diablo snažily pokrýt, ať už jde o archetyp rytíře nebo barda, nebo dokonce jiný pohled na třídu Amazon z Diabla 2.

Diablo 4 je ve vývoji pro PC, PS4 a Xbox One.

Zdroj: gamerant.com

Zdroj: Gamers Generation