Akcie CD Projektu mají hodnotu čtvrtiny toho, co měly před vydáním Cyberpunk 2077

Akcie CD Projektu mají hodnotu čtvrtiny toho, co měly před vydáním Cyberpunk 2077

27 července, 2022 0 Od

Nová zpráva z  Business Insider Poland vykresluje pro CD Projekt ponurý obraz: hodnota společnosti klesla o více než 75 % od doby těsně před vydáním Cyberpunku 2077.

Akcie CD Projektu velmi nízko

Herní studio, které se kdysi pyšnilo tržní kapitalizací více než 40 miliard polských zlotých a nakrátko se stalo nejhodnotnější herní společnost v Evropě – má nyní hodnotu méně než 10 miliard zł.

V týdnech před spuštěním Cyberpunku se akcie CDP obchodovaly za zhruba 400 zł, přičemž jen 6 dní před vydáním hry dosáhly 443 zł . Příběh od té doby byl jedním z prudkých pádů a krátkých plató: s akciemi CDP a tržní kapitalizací klesla hodnota v prvních měsících roku 2021 na polovinu a od konce března tohoto roku opět téměř na polovinu.

Zjednodušeně to v podstatě znamená, že příjem Cyberpunku 2077 a následné řešení problémů CDP ukrojilo 5 let z celkové hodnoty společnosti. A to i přesto, že Cyberpunk 2077 prodal jen v roce 2020 téměř 14 milionů kopií. Od svého spuštění se vývojáři z velké části soustředili na řešení problémů se hrou převážně na konzoli: a režim pro více hráčů, který byl kdysi slibován, se nyní nekoná.

Snad nejvíce ponižujícím momentem z hlediska vnímání bylo, že Sony hru odstranilo z obchodu PlayStation Store, kam se hra následně vrátila. Aktuálně se cena akcie CD Projectu pohybuje okolo 89 zł.

Zdroj: Gamers Generation