X-Diablo Intel eXtreme – recenze

X-Diablo Intel eXtreme – recenze

20 února, 2020 2 Od ALL 4 GAMERS

Na trhu s počítači jsou dnes k dostání desítky hotových sestav a každá z nich by měla plnit jiný účel. Máme tu kancelářská PC, multimediální PC, „gamingová“ PC v základní cenové relaci (která sotva splňují to, co slibují), drahé gamingové PC (která poskytují dostatek výkonu, ale za vysokou cenu), a pak tu máme něco, čemu říkáme dobrý poměr cena/výkon. Právě do této kategorie bych zařadil i nejnovější PC X-Diablo Intel eXtreme s pracovním označením X-DIABLO Extreme IEM, na které právě odpadlo embargo a já vám tak mohu přinést tuto recenzi!

X-Diablo Intel eXtreme je vysoce výkonným herním strojem, který bude plnit svůj účel i za několik let. Takže cena cca 79 990,- Kč s DPH* dává smysl i přesto, že není zrovna nejnižší. Stačí se totiž podívat na specifikaci a hned pochopíte, proč to tak je

* cena 79 990,- je s klasickým 4TB datovým diskem. V testovacím PC je diskové pole se speciálními disky Seagate EXOS určenými pro nejnáročnější profi zákazníky – v této testovací sestavě tak má PC hodnotu 99 990,-. Tyto disky nebyly použity pro testy, které probíhaly výhradně na 1 TB SSD Seagate Barracuda 510 M.2.

KONFIGURACE TESTOVANÉ SESTAVY:

CPU: Intel Core i9-9900 (8 jádrový s 16 vlákny – základní frekvence 3.1 Ghz až 5.0 Ghz v turbo režimu)
GPU: Nvidia GeForce ROG Strix – RTX 2080 Super s 8GB GDDR6
RAM: 64 GB DDR4 3200Mhz Crucial Ballistix
Základní deska: ASUS ROG Strix Z390-F GAMING
HDD: 1 TB SSD Seagate Barracuda 510 M.2 a 14 TB Seagate EXOS
Počítačová skříň Fractal Design Define 7

intel core i9 9th gen

Jak je vidno, PC je postaveno nejen na výkonných, ale i vysoce kvalitních komponentách těch nejlepších výrobců, a navíc nabízí i 3letou záruku se servisem do 2 pracovních dnů u vybraných servisních partneru v ČR a SK. Tento druh servisu je typický pro všechny stroje značky X-Diablo. Teď už pravděpodobně chápete, že ona cenovka je víc než rozumná, ale podívejme se na to i z ostatních hledisek.

Design

Z hlediska designu volilo X-Diablo vždy kombinaci černé a červené barvy, plameny, kde se dá, prostě stylovka. Jenže X-Diablo Intel eXtreme by se mělo odlišovat od svých levnějších bratříčků nejen svým výkonem, ale i vzhledově, a tak jsme se vůbec poprvé dočkali bílo-stříbrného provedení v case Fractal Design Define 7 s plně prosklenou bočnicí a působivým zpracováním.

Už od pohledu je vidět, že case je uzpůsoben tak, aby umožňoval co nejlepší proudění vzduchu i dostatek prostoru pro všechny komponenty. Veškerá kabeláž je navíc krásně ukryta, a tak má case nádherný clean design i zevnitř jenž doplňuje kompletní podsvícení AURA Sync a vodní chlazení procesoru Fractal Celsius S36.

Výkon

Jak je vám asi jasné už jen ze specifikace, na X-Diablu Intel eXtreme pravděpodobně nenajdete z hlediska výkonu ani jednu chybičku. Je to prostě neskutečně silný stroj, který dokáže rozjet jakoukoliv hru na ULTRA nastavení ve 4K, aniž by se u toho byť jen trochu zapotil.

PC jsme testovali hned s několika AAA tituly, ale i s těmi méně známými a nenarazili jsme na žádné problémy. Během hraní Battlefield V, METRO Exodus, HUNT: Showdown, Kingdom Come: Deliverance a dalších titulů se nedostavilo žádné doskakování textur, glitche, lagy, trhání obrazu ani jiné grafické bugy.

Rozlišení: 3840×2160
Detaily: UltraPrůměrné využití GPU: 95%Teplota GPU: 61°Průměrné využití CPU: 23%
Teplota CPU: 49°
Využití RAM: 11 GB
Průměrná hodnota FPS: 66
Rozlišení: 3840×2160
Detaily: UltraPrůměrné využití GPU: 98%Teplota GPU: 60°Průměrné využití CPU: 20%
Teplota CPU: 51°
Využití RAM: 9,5 GB
Průměrná hodnota FPS: 44
Rozlišení: 1920×1080
Detaily: UltraPrůměrné využití GPU: 91%Teplota GPU: 81°Průměrné využití CPU: 50%
Teplota CPU: 59°
Využití RAM: 12,5 GB
Průměrná hodnota FPS: 77
Rozlišení: 1920×1080
Detaily: UltraPrůměrné využití GPU: 97%Teplota GPU: 76°Průměrné využití CPU: 29%
Teplota CPU: 52°
Využití RAM: 7,7 GB
Průměrná hodnota FPS: 83

Jak můžete vidět v tabulce nahoře, výsledky, kterých tohle PC dosáhlo během hraní, jsou prostě víc než působivé. O to více, když si uvědomíme, že všechny námi testované hry patří mezi aktuální grafickou špičku a vyžadují rychlou a nepřetržitou generaci prostředí se spoustou atmosférických efektů a detailů. Dokonce i časy načítání při spuštění her jsou abnormálně rychlé. A ano, některé hodnoty FPS vám mohou přijít na takto silný počítač „nízké”, ale stačí se podívat na naše srovnání s konkurencí níže a pochopíte, že tohle X-Diablo poskytuje něco, co žádný jiný počítač v jeho třídě.

(Pozn red.: výsledky HIGH END PC v cenové relaci kolem 100 000,- jsme si dohledali na internetu, kde jsou volně přístupné)

To vše je samozřejmě možné díky špičkovému procesoru, grafické kartě, ale i paměti RAM, jimiž je X-Diablo Intel eXtreme vybaveno. Osmijádrový procesor Intel Core i9-9900 je zkonstruován tak, aby zvládal streamování ve 4K, renderování videí, ale i multitasking na nejvyšší úrovni. V kombinaci s 64GB RAM a grafickou kartou Nvidia GeForce ROG Strix – RTX 2080 Super se pak nemusíte vůbec bát hraní jakéhokoliv next-gen projektu ve 4K klidně i na více monitorech.

Verdikt

Přestože z hlediska designu by se na X-Diablo Intel eXtreme dalo ještě lehce zapracovat, nabízí přemíru všeho, co můžete potřebovat a s nekompromisním výkonem, který zahanbí veškerou konkurenci. X-Diablo Intel eXtreme spustí jakkoliv náročnou hru a poskytne vám plynulý herní zážitek jako žádný jiný počítač.

V den vydání recenze skončilo embargo, které se vztahovalo na celé pc X-diablo Intel eXtreme díky nejnovějšímu case Fractal Design Define 7.

Plusy

+ nekompromisní výkon
+ skvělé zpracování
+ clean design
+ 3 roky záruky

Mínus

– až příliš velký důraz na clean design