Vyzkoušeli jsme Pokemon Snap: výlet do přírody z pohodlí gauče

Vyzkoušeli jsme Pokemon Snap: výlet do přírody z pohodlí gauče

7 května, 2021 0 Od ALL 4 GAMERS

Už je to přes rok, co Českou republikou zmítá lockdown, a tak šancí na výlety podstatně ubylo. Nemusíte ale zoufat, protože od 30.4. můžete vyrazit do přírody za Pokemony s novým Pokemon Snap.

V nejnovější hře z Pokemon světa se vydáte do oblasti Lental, kde se setkáte s profesorem Mirrorem a jeho pomocnicí Ritou, kteří vás požádají, zdali byste se nevydali na průzkum tamního světa a nezahráli si na National Geographic. Potom, co dostanete nejnovější foťák a jste seznámeni s jeho základními funkcemi, nasedáte do speciálního vozítka Neo-One a jste vysláni na svou první výpravu.

Hned v prvních minutách hraní je hráč okouzlen grafickým zpracováním světa, kdy může pozorovat, jak se skupinky pokémonů vesele prohání po lese a interagují spolu. Tu na vás z trávy vykoukne Bidoof, jinde zase proletí Wingull a pod vodou si pak zaplavete s Wishiwashi. Pokemon Snap totiž nabízí 6 základních lokací, na kterých se pak můžete projíždět po celkově 18 různých cestách. To nejdůležitější však v této hře jsou samotní pokemoni, kdy nám hra nabízí pohled na 214 z nich a každá generace zde má svého zástupce.

Jak jsem zmínila již výše, tak je nejčastěji uvidíte užívat si svůj přirozený život, což dodává hře relaxační a příjemnou domácí atmosféru. Zapojit se můžete i vy, pomocí scanu na foťáku můžete upoutat pokemonovu pozornost a ten vám třeba může zamávat, nebo mu hodíte fluffruit a můžete pozorovat, jak si ovoce podobné jablku vychutnává. Interakce vám pak poskytnou větší šanci na to, abyste získali lepší fotografii. Pokud byste se však chtěli zastavit a pozorovat svého oblíbence, jak si vesele hopká po pláži, tak vás musím zklamat. Vozítko, ve kterém se vezete je neovladatelné, a co vy byste chtěli ho prostě nezajímá. Po chvilce, kterou máte využít k vyfocení, se dá zase do pohybu. S tímto prvkem hry se pak můžou pojit i další mínusy a to ty, že jelikož je hra především o focení, tak pokud nestihnete stisknout spoušť ve správnou chvíli, budete muset opakovat celou cestu znovu. Můžete se na to však podívat z té pozitivní stránky, a to je ta, že se můžete celou scenérií pokochat kolikrát chcete, hra vás totiž v tomto směru nikterak neomezuje. I při častějším opakování se však nemusíte bát, že by hra po chvilce začala být nudná a okoukaná, protože pokemoni mají spoustu věcí na práci, takže ve finále se vám podaří ukořistit ještě lepší snímek než při vaší první výpravě.

Pokemon Snap screen

Na konci cesty se pak musíte rozhodnout, které fotografie profesorovi zašlete a on je poté zhodnotí a oznámkuje. Postupně tak získáváte body, které zvyšují váš level, což vám otevře nová vylepšení pro váš fotoaparát, nové lokace, které můžete navštívit a pokemoni, které jste již viděli, pak vystřídají noví, ještě neokoukaní. Pokud byste však s názory profesora nesouhlasili a máte za to, že vaše fotografie jsou výstavní kousky, můžete je obohatit o nějaké ty samolepky, filtry a poslat je na pomyslnou sociální síť ve hře, kde se na ni můžou podívat i ostatní hráči. A v případě, že byste si je chtěli vystavit na nočním stolku u postele, můžete využít i možnosti si je vytisknout.

Pokud jste fanouškem celé této franšízy a zajímali jste se vždy o to, jak vypadá denní a noční život těchto tvorečků, máte šanci to zjistit. U hry můžete příjemně vypnout a nechat se unášet jejich roztomilým dováděním. Pokud byste však čekali napínavý příběh, který vás strhne tak, že u něj strávíte týdny času, to tady nenajdete. Tak foťáky do ruky a vzhůru fotit!

Wanda Vardanová

Zdroje: polygon.com/cz.ign.com