Verbatim: Nové interní PCIe NVMe M.2 SSD disky

Verbatim: Nové interní PCIe NVMe M.2 SSD disky

2 června, 2023 0 Od

Verbatim poměrně nedávno uvedl na trh dvě SSD novinky, kterými můžete celkem zásadně upgradovat svá zařízení. Jsou to SSD disk Verbatim Vi3000 M.2 PCIe NVMe a superrychlý SSD disk  Verbatim Vi7000G PCIe NVMe M.2. Pojďme se podívat na podrobnosti.

Verbatim SSD Vi3000 M.2 PCIe NVMe

Disk SSD Vi3000 M.2 PCIe NVMe je ideálním řešením pro profesionály i nadšence, kteří vyžadují vysoký výkon a spolehlivost. Využívá technologie PCIe 3. generace a díky tomu poskytuje vyšší rychlosti přenosu dat než předcházející generace.

Model Vi3000 přináší nadstandardní výkon – nabízí rychlost čtení až 3300 MB/s a rychlost zápisu až 3000 MB/s, což znamená, že je až šestkrát rychlejší než tradiční disky SSD založené na řadiči SATA. Díky IOPS čtení až 150 000 a IOPS zápisu až 110 000 je tento disk SSD ideální pomocník pro náročné aplikace. Má odolnou konstrukci bez pohyblivých částí.

Vysoké rychlosti, odolnost a nejnovější technologie NVMe znamenají, že jde o dokonalé řešení upgradu pro váš notebook, stolní počítač či počítačové systémy SFF. Technologie NVMe využívá přímější cestu mezi diskem SSD a procesorem, což snižuje latenci, a naopak zvyšuje přenosovou rychlost, také podporuje více souběžných toků dat, což dává prostor pro lepší multitasking a vyšší výkon.

Verbatim uvádí výdrž až 1500 TBW (Total Bytes Written) u modelu s nejvyšší kapacitou. Disk je ideální pro náročné aplikace, jako je střih videa či hraní her.

Verbatim SSD Vi7000G PCIe NVMe M.2

Model Vi7000G je navržen pro hráče a uživatele vyžadující od svého stroje vysoký výkon a nabízí bezkonkurenční rychlost. Disk je vybaven chladičem a vyrovnávací pamětí DRAM, které zajišťují extrémní výkon a jsou zárukou, že systém vždy poběží na maximum.

SSD disk Verbatim Vi7000G M.2 PCIe NVMe představuje dokonalé vylepšení pro vaši herní sestavu nebo konzoli. Je kompatibilní s konzolí PlayStation 5, takže vám umožní ukládat a hrát hry na PS5 přímo z disku.

Díky tomu, že disponuje technologií PCIe 4. generace, nabízí bezkonkurenční rychlost čtení (až 7400 MB/s) i zápisu (až 6700 MB/s). S rychlostí IOPS – čtení (až 800 000) a IOPS – zápisu (až 1 000 000) si tento disk SSD hravě poradí i s těmi nejnáročnějšími aplikacemi a hrami.

Díky kapacitě až 2 TB vám poskytne dostatek místa na uložení vašich oblíbených her, médií a aplikací. Díky provedení M.2 a vzhledu chladiče je ideální pro herní stolní počítače a také kompatibilní konzole. S jeho bezkonkurenční rychlostí a výkonem získáte bleskové spouštění systému, rychlejší spuštění aplikací a hladký přenos souborů. Vi7000G je dobrou volbou pro každého, kdo se v oblasti rychlosti a výkonu spokojí pouze s tím nejlepším.

Na disky jsme v redakci hodně zvědaví a už se těšíme, až nám dorazí na testování.

Zdroj: Gamers Generation 

​