The Witcher 4 nebude exkluzivitou Epic Store

The Witcher 4 nebude exkluzivitou Epic Store

22 března, 2022 0 Od

The Witcher 4 nebude exkluzivitou Epic Games Store, potvrdil vývojář CD Projekt Red.

Přestože studio přesně nepotvrdilo, na kterých platformách bude hra nakonec spuštěna, až dorazí, víme alespoň, že hra nebude exkluzivitou Epic Store pro PC hráče.

Potvrzení přišlo z oficiálního Twitter účtu Witcher v odpovědi fanouškovi, který naznačoval, že Zaklínač 4 bude k dispozici pouze přes Epic, spíše než na jiných obchodech, jako je Steam a vlastní store CD Projekt Red GOG.

Nemáme v plánu udělat hru exkluzivní pro jeden obchod.

Spekulace začaly v reakci na skutečnost, že CD Projekt Red potvrdil, že hra bude vyvíjena pomocí zcela nového Unreal Engine 5.

„Jsme rádi, že můžeme oznámit, že další díl ze série videoher The Witcher je v současné době ve vývoji a odstartuje novou ságu pro franšízu,“ řekl CD Projekt Red. “Toto je vzrušující okamžik, když přecházíme z REDengine na Unreal Engine 5 a začínáme víceleté strategické partnerství s Epic Games.”

“Pokrývá nejen licencování, ale také technický vývoj Unreal Engine 5, stejně jako potenciální budoucí verze Unreal Engine, kde je to relevantní. Budeme úzce spolupracovat s vývojáři Epic Games s primárním cílem pomoci přizpůsobit engine pro otevřené – světové zkušenosti.”

Naštěstí se však nezdá, že by se to vztahovalo i na exkluzivitu PC obchodů s Epic, což je skvělá zpráva pro hráče, kteří chtějí využívat jiné prodejce PC her.

Zdroj: gamesradar.com

Obrázek: CD Projekt Red

Zdroj: Gamers Generation