Superlehká myš Trust GXT 960 Graphin

Superlehká myš Trust GXT 960 Graphin

5 dubna, 2021 0 Od ALL 4 GAMERS

Žádný herní fanoušek se u svého počítače neobejde bez kvalitní herní myšky, která dokáže pomoci k dokonalé mušce, nebo bezchybnému klikání a označování jednotek třeba ve strategických hrách. Není tedy divu, že o toto odvětví se snaží starat takřka všichni výrobci herních periferií a výjimkou není ani značka Trust, která nyní rozšiřuje své již tak široké portfolio o další herní myš. Tou je GXT 960 Graphin, která reaguje na trend poslední doby – odlehčené myši s děrováním. Pojďme si ji vzít pod drobnohled a podívat se, jak se podařila.

Základním prvkem designu myšky je děrování připomínající včelí plástev. Myš je celkově menší a díky děrování a svojí velikosti se výrobci podařilo dostat na příjemnou váhu 74 gramů, která umožňuje snadnou manipulaci a přesné ovládání. Pod děrováním najdeme bílý plast pro zvýraznění RGB podsvícení, které nabízí výběr z 16,8 milionu barev. Nebudete zde navíc omezení pouze na statické svícení. Lze si nastavit i několik různých variant pulzování či průběžného měnění barev. Myška disponuje šesti programovatelnými tlačítky, která mají nízký odpor při zmáčknutí a jejich dobré umístění zaručuje, že je nebudete muset nikdy prstem dlouze hledat. Malou výtku zde mám ke směřování tlačítek při stisku. První a druhé tlačítko myši se při zmáčknutí přibližují ke středu, a ne přímo dolů, což při silnějším nebo častějším mačkání způsobovalo, že se tlačítka o sebe zasekla a při puštění jednoho z nich zůstala zmáčknutá stále obě.

Trust logoTrust Graphin je určená pro praváky, a kromě mírné prohlubně pro palec nepracuje s žádnými výraznými ergonomickými prvky. Bude vám tak vyhovovat především pokud jste zvyklí na tvarově běžnější myši. Co myš nahání na váze bohužel zase trošku ztrácí tím, že při jejím pohybu po podložce občas dochází k mírnému drhnutí.

ATComputersMožnosti myši Graphin rozšiřuje její vlastní software, díky kterému jste schopni si upravit podsvícení, nastavit funkce na všechna tlačítka i upravit přednastavené hodnoty na rychlé přepínání DPI. Vybírat lze od 200 až po 10 000 DPI. O snímání pohybu se stará optický senzor PixArt PMW3325. Jelikož má tato myš i vlastní interní paměť, nemusíte se bát, že byste při použití na jiném počítači museli všechna vaše oblíbená nastavení programovat znovu. Připojení k počítači obstará 1,8 metru dlouhý opletený kabel s USB portem.

Závěr:

Myš Trus Graphin se mi při kancelářské práci i hraní osvědčila jako slušná varianta z nižší cenové kategorie děrovaných myší. Je opravdu lehká, tlačítka jsou celkem intuitivně poskládaná a díky velkému rozsahu DPI se dá individuálně nastavit podle potřeb každého hráče. Design myši vypadá na první pohled opravdu skvěle, nicméně v rámci podobné cenové relace lze najít i myš, která je intuitivnější na ovládání, má více funkcí a lépe „klouže po podložce“, pokud jste ochotní sáhnout po trochu těžším modelu bez děrování. Je-li pro vás ale právě váha klíčovým faktorem, s myší Graphin rozhodně neuděláte přešlap.

Autor: Honza Ohainka