Streamovací služba Google Stadia ukončí v lednu provoz

Streamovací služba Google Stadia ukončí v lednu provoz

3 ledna, 2023 0 Od

Nový rok začíná malou připomínkou pro všechny předplatitele služby Google Stadia. Služba bude ukončena v polovině tohoto měsíce.

Google Stadia a její neúspěch v soutěži

Společnost Google vrátí peníze za hardware, který byl oficiálně zakoupen v obchodě Google. Samozřejmě se myslelo i na vrácení peněz předplatitelům služby Stadia Pro a také lidem, kteří si zakoupili digitální obsah prostřednictvím obchodu Stadia. Všichni, kteří investovali své finance do výše uvedených položek, mohou očekávat jejich vrácení v druhé polovině tohoto měsíce.

Viceprezident a generální ředitel společnosti Stadia Phil Harrison se k celé situaci vyjádřil na svém blogu:

„Přestože byl přístup společnosti Stadia ke streamování her spotřebitelům postaven na silném technologickém základu, nezískal si u uživatelů takovou oblibu, jakou jsme očekávali, a proto jsme učinili obtížné rozhodnutí začít naši službu Stadia streamovat ukončit.“

Stadia byla jistě velkým projektem, který chtěl pravděpodobně konkurovat společnostem, jako je Sony a její PlayStation a Xbox od Microsoftu. Sám Phil Harrison přiznal, že navzdory vysoké technické kvalitě hry je zájem lidí o jejich služby malý. Vysoká konzolová konkurence a také PC komunita, která pravděpodobně dává přednost hraní her přes oblíbený Steam, dokázala projekt ukončit. Velký vliv na neúspěch měla také kvalita her ve srovnání s konkurencí.

Uvidíme, zda se Google v budoucnu pokusí prorazit s podobným projektem. Nejpravděpodobnější je, že se streamovací služba vrátí za několik měsíců a ve zcela nové podobě. Google Stadia končí již 18. 1. 2023.

Obrázek: stadia.google.com

Zdroj: Gamers Generation