SteelSeries kupuje výrobce příslušenství k ovladačům KontrolFreek

SteelSeries kupuje výrobce příslušenství k ovladačům KontrolFreek

20 prosince, 2020 0 Od ALL 4 GAMERS

SteelSeries oznamuje akvizici společnosti KontrolFreek. Přední výrobce kvalitního příslušenství pro herní ovladače posiluje už tak silnou pozici SteelSeries na konzolovém trhu a poskytuje know-how pro další úspěšné kroky ve spojení s novou generací konzolí. Jedná se o druhou významnou akvizici SteelSeries v tomto roce, po A-Volute, tvůrců aplikace Nahimic a nezávislých vývojářů 3D zvukových efektů ve hrách. Cena akvizice nebyla po domluvě zúčastněných stran oznámena.

SteelSeries je po dvě dekády předním hráčem na herním trhu. Ve svém portfoliu nabízí kvalitní herní periferie jak pro profesionální tak každodenní hráče počítačových i konzolových her. Aplikaci SteelSeries Engine využívají denně miliony uživatelů. Hojně oceňovaná řada headsetů Arctis od základů změnila vnímání kategorie herních headsetů a stanovila nový standard kvality produktů pro reprodukci zvuku.

KontrolFreek je výrobcem celosvětově proslulého příslušenství pro herní ovladače „Performance Gaming Gear“ představujícího produkty, jako jsou: násady na joysticky (Performance Thumbsticks), přesnosti dopomáhající pěnové kroužky (Precision Rings), rukojeti (Performance Grips), odolné opletené kabely a další kvalitní příslušenství pro PlayStation, Xbox, Nintendo Switch a PC zlepšující preciznost, přesnost a reakční dobu.

Odbornost, kterou s sebou přináší KontrolFreek v oblasti příslušenství pro ovladače perfektně koresponduje s vizí SteelSeries. Spolupráce s talentovaným týmem KontrolFreek výrazně urychlí plán vývoje týkající se budoucích produktů pro konzolové hráče a hráče na počítačích a mobilních telefonech preferující ovladač. Spokojená komunita více než 4 milionu hráčů je dokladem popularity a kvality jejich aktuálního portfolia.

„Nebylo lepší chvíle, než když se nová generace konzolí dostala do popředí zájmu, abychom vylepšili naši pozici a schopnost poskytovat konzolových hráčům ty nejlepší herní zážitky a produkty,“ říká Ehtisham Rabbani, SteelSeries CEO, a dodává „Díky oborovému zaměření a celosvětové popularitě KontrolFreek víme, že se nám otevřou nové příležitosti, jak ještě více potěšit a pomoci hráčům po celém světě.“

Superlativy nešetří ani zakladatel a CEO KontrolFreek Ashish Mistry: „Jsme neuvěřitelně nadšeni, že se můžeme připojit k týmu SteelSeries. Naše vnímání budoucnosti herního průmyslu se perfektně shoduje. Není lepšího partnera pro dosažení stanovených cílů“.

„SteelSeries posiluje akvizicí KontrolFreek pozici na herním trhu, zejména na tom konzolovém. To byla jedna z klíčových hodnot naši iniciativy při vstupu na trh. Těšíme se na vzájemnou synergii a další rozvoj značky KontrolFreek,“ uzavřel akvizici Lars Cordt, ředitel akcionářské společnosti Axcel vlastnící většinový podíl v SteelSeries.