Starfield dle posledních zpráv nevyjde na PS5

Starfield dle posledních zpráv nevyjde na PS5

18 května, 2021 0 Od Martin Havel

Hráči na Playstationu zřejmě poprvé pocítí dopady toho, že Microsoft koupil Bethesdu. Sci-fi titul Starfield dle posledních zpráv zůstane pouze na Xboxu a PC.

Sci-fi RPG Starfield se zřejmě nedostane na konzole od Sony. Půjde tak o první přímý zásah do vydávání her Bethesdy způsobený odkupem Zenimaxu Microsoftem. Informaci přinesl redaktor serveru GamesBeat Jeff Grubb s odvoláním na zdroje blízké rozhodnutím o exkluzivitě titulů. Zenimax je totiž mateřskou společností Bethesda Studios, od které se původně čekalo, že bude vydávat Starfield i na PlayStation 5. Ředitel Xboxu Phill Spencer již dříve hovořil o tom, že hry Bethesdy a jejich vydání na konkurenčním hardwaru Sony budou záležitostí individuálních rozhodnutí a zdá se, že zde bylo učiněno to, které je pro fanoušky PlayStationu nepříjemnější.

Podle Grubba chce Microsoft využít Starfield k tomu, aby ještě více podpořil růst Game Passu. “Velká blockbusterová hra od týmů, který pracoval na The Elder Scrolls V: Skyrim bude fungovat nejlépe, když se k němu Microsoft postaví jako k investici,” vysvětluje Grubb. “Ve chvíli, kdy  Xbox čím dál víc směřuje svůj ekosystém kolem Game Passu je důležité, aby Microsoft investoval do exkluzivního obsahu, který zvýší jeho hodnotu,” citoval Grubb analytika Daniela Ahmada.

Starfield údajně cílí na vydání ještě letos, zatím však není žádné datum potvrzené. Bude pro vás absence her od Bethesdy na PlayStationu důležitým faktorem?

Martin Havel

Obrázek:studiocgames.com