Sniper Ghost Warrior Contracts je krokem správným směrem

Sniper Ghost Warrior Contracts je krokem správným směrem

11 prosince, 2019 0 Od ALL 4 GAMERS

Ano je to tak, Sniper Ghost Warrior Contracts, nejnovější díl série Sniper Ghost Warrior dělá čest svému jménu a to i přesto, že se vydal lehce odlišným směrem. Tím je myšleno, že se vývojáři “vykašlali” na příběh a zaměřili se na jednotlivé mise a kontrakty.

O to podstatnější je, že to vlastně funguje ještě lépe než kdy dřív. Když se na to podíváme zpětně, tak si série Sniper Ghost Warrior nikdy nedělala starosti s malými prodeji. I přes ne vždy příznivá hodnocení, se totiž prodávala víc než obstojně. Možná je to tím, že her na tuto tématiku moc není (přesněji je tu jen jedna další a to Sniper Elite), ale to na věci nic nemění. Obě série prostě prodali více než dost kusů a to znamená, že je fanoušci mají stále rádi a není potřeba nijak inovovat.

I přesto si vývojáři z polského CI Games všimli, že to, co láká fanoušky jejich série nenajdou v kvalitnějším příběhu, ale ve fantastickém pocitu z odstřelení nic netušícího protivníka v kilometrové vzdálenosti. A tak se jak už jsem zmínil vykašlali na příběh, přidali high-tech masku, superoblek a podnázev Contracts.

Možná si říkáte, že to nemůže stačit, ale tahle hra si na nic nehraje a ví v čem je zatraceně dobrá. V hlavní roli se tentokrát ujmete Seekera, nezávislého specialisty na infiltraci a odstranění cílů na velké vzdálenosti (jak jinak) s unikátním oblekem, maskou a dostatkem vybavení k rozpoutání 3. světové války. Oblek s maskou jsou stejně jako ostatní vybavení upravitelné a poskytují různé vylepšené schopnosti od ztlumení poškození z pádu, po kamufláž, scanner vybavení a nepřátel a rychlejší běh.

Tak trošku to vlastně připomíná superobleky z Crysis (což je super) a přidává vám to na pocitu anonymity vaší postavy. Díky tomu si připadáte, že opravdu hrajete za bezcitného zabijáka, kterým Seeker bezesporu je. Hned poté, co si vyberete vybavení, vylepšíte svou postavu, koupíte něco nového a přizpůsobíte vše potřebné se můžete přesunout k výběru mapy. Těch je hned několik a každá obsahuje jednu hlavní misi (cíl) a několik vedlejších bonusových plus různé výzvy.

Po spuštění se vám zobrazí velmi dobře zpracovaný briefing s obsahem vaší mise, cíli a úkoly. Jaký zvolíte postup, kudy půjdete, koho odstraníte a jak, to už je plně na vás. Mapy jsou navíc dost velké a na každém rohu něčím vyplněné. Osobně jsem vůbec nepochopil systém rychlého cestování, který ve hře je podle mého úplně zbytečně, protože zábava je na každém rohu?

Tedy za předpokladu, že se opravdu naučíte se sniperkou ve vašich rukou. Vzhledem k tomu, že se hra snaží o co nejrealističtější pocit ze střelby, musíte brát v potaz vítr, vzdálenost, ale i ostatní vlivy jako pohyb vašeho cíle. A to je něco, co nemusí sednout každému. I já jsem s tím chvilku bojoval a dokážu si tak představit, že se nejeden hráč nechá odradit od hraní jen kvůli tomu. Faktem je, že pointou je ukázat hráčům, že sniper není takový ten magor co pobíhá v Counter-Strike GO s AWP a střílí headshoty od pasu, ale tichý zabiják, který si lehne, v klidu přeměří vzdálenost, zacílí, spočítá vše co může a pak trefí svůj cíl přímo mezi oči.

Odměnou je vám navíc nádherná animace letící kulky, která může skončit i rozprsknutím hlavy vašeho cíle (záleží na použité ráži pušky). Do hry byl totiž narozdíl od předchozích dílů přidán i GORE systém, který můžete vidět na přiložených videích. A tím se dostáváme ke grafice jako takové. Ano od GORE systému, protože ten je velmi realisticky zpracován a grafika také. Na mém PC X-Diablo běžel Sniper Ghost Warrior Contracts naprosto bez problému s ultra nastavením bez jakýchkoliv glitchů, výpadků, nebo poklesů framerate.

Hra nabízí dostatek nastavení světel a stínů, vyhlazování a vlastně všeho, co hráč potřebuje. Mimo to vypadá krásně i na nastavení nižší a osobně jsem nenarazil na nic, co by mi nějak kazilo požitek ze hry. Contracts je prostě zábavnou hrou, které škodí jedině její délka. Misí je na můj vkus trošičku málo a i se všemi výzvami se dá zvládnout celá hra během pouhých cca 11 hodin. To samozřejmě někomu může stačit, ale když se hry nabažíte jako já, chcete prostě víc.

LÍBÍ SE NÁM
+ skvělá atmosféra
+ grafické zpracování
+ bullet cam
+ gore system
+ stealth

NELÍBÍ SE NÁM
– délka hry
– nepříliš inteligentní protivníci
– pro někoho příliš hardcore?

Zdroj: GAMESMAG