Skříň pro grafickou kartu MasterCase EG200

Skříň pro grafickou kartu MasterCase EG200

9 dubna, 2021 0 Od ALL 4 GAMERS

Společnost Cooler Master uvádí na trh MasterCase EG200. Po oznámení prototypu v rámci CMShowCase 2021 se skříň pro umístění externí grafické karty dočkala reálného vyhotovení.

Výkon stolního počítače pro notebook

Cooler Master logoCooler Master MasterCase EG200 nabízí kompletní řešení pro transformaci kancelářského notebooku v plně výkonnou pracovní či herní stanici. Skříň poskytuje dostatek prostoru pro grafické karty největších rozměrů a maximální propustnost zajišťuje rozhraní Thunderbolt 3.

Funkčnost celé skříně podtrhují další dostupné USB porty oddělené od Thunderbolt 3, tak aby grafická karta nebo jiné zařízení připojení přes PCI-e měly k dispozici celou šířku pásma, připravené pozice na HDD či SSD a také vertikální stojan pro notebook.

K dispozici, po odkrytí přední částí šasi, je dokovací stanice umožňující snadné a rychlé připojení 2,5“, resp. 3,5“ disků. Přímým připojením úložiště tak nedochází k redukci rychlosti zápisu a čtení. Spoje na PCB jsou navrženy s prioritou pro přenosové rychlosti paměti a zabraňují ztrátě signálu při více zároveň aktivních zařízeních připojených přes USB.

Hlavními přednostmi kompaktní skříně jsou:

  • Zvýšení grafického výkonu – přináší výkon stolního počítače do notebooku. Model EG200 se připojuje k notebooku přes vysokorychlostní Thunderbolt 3, což výrazně zvyšuje herní či výpočetní výkon díky externí grafické kartě.
  • Thunderbolt 3 rozhraní – připojení, které podporuje vysoké rychlosti až 40 Gbit/s a poskytuje 60W napájení přes USB-C. Skříň je vybavena nejnovějším ovladačem JHL7440 zajišťujícím maximální výkon a kompatibilitu.
  • Integrovaný stojan na notebook – vertikální stojan umístěný na boku umožňuje úhledné uložení notebooku.
  • Dedikovaný IO panel – USB konektory, resp. kompletně celý USB hub, jsou odděleny od Thunderbolt 3, což umožňuje využít maximální potenciál šířky pásma Thunderbolt 3 pro zařízení připojená přes PCI-e.
  • Dokovací stanice pro úložiště – rozšiřuje omezené úložiště notebooku snadným umístěním 2,5“, resp. 3,5“ HDD či SSD do přední části skříně.
  • Kompatibilita s Mac a PC – zařízení vybavené rozhraním Thunderbolt 3 jsou kompatibilní v duchu plug-and-play. V případě Mac je třeba ověření na straně výrobce vzhledem k omezené podpoře pouze na AMD grafické karty.
  • Kompaktní rozměry – model EG200 je jedna z nejmenších skříní, která poskytuje dostatek prostoru pro rozměrné grafické karty až do velikosti 330 x 51 x 156 mm.
  • Další možnost rozšíření – integrovaný 550W zdroj ze série V-Gold, speciálně navržený pro napájení i těch nejvýkonnějších grafických karet. Lze připojit také další PCI-e zařízení jako ethernet kartu, NVMe rozšíření apod.

Cena a dostupnost

ATComputersCooler Master MasterCase EG200 bude k dispozici v průběhu dubna 2021 za doporučenou koncovou cenu 9190 Kč s DPH v České republice a 349 euro s DPH na Slovensku.

TZ

@RadekVyskovsky