Samsung MČR v LoL: Wild Rift právě odstartovalo

Samsung MČR v LoL: Wild Rift právě odstartovalo

19 července, 2022 0 Od

Celosvětově populární MOBA hra League of Legends: Wild Rift se po roce vrací na program Samsung MČR. Nejúspěšnější týmy si rozdělí finanční odměnu téměř 140 000 Kč. Jméno šampiona se dozvíme 23. října, kdy proběhne finále.

Ve hře LoL: Wild Rift se proti sobě utkávají dva týmy po pěti hráčích, jejichž úkolem je dobýt hlavní budovu (takzvaný Nexus) svého soupeře. Každý z hráčů se ujímá role jednoho unikátního šampiona a o vítězi rozhoduje kombinace strategie, týmové komunikace a individuálních schopností. V roce 2021 tyto dovednosti nejlépe zvládli hráči IMPORTant Players, kteří tak letos mohou obhájit zlaté medaile.

Jak se stát šampionem?

I letos má šanci zvítězit každý hráč, který přihlásí svůj tým. Do říjnového finále postupuje 8 nejlepších celků sezóny. První dva účastníky určí speciální turnaj Midseason. Ty doplní 6 týmů dle počtu bodů v MČR kvalifikaci. Body lze získat nejenom za umístění v turnaji Midseason, ale především ze čtyř turnajových sérií.

„V loňském roce jsme se dočkali hned několika zajímavých příběhů, včetně zlaté cesty týmu IMPORTant Players, ve kterém se představily hned dvě zahraniční hvězdy. I letos se těšíme na skvělou atmosféru nejenom na streamu, ale hlavně během živých turnajů přímo ve Vodafone PLAYzone Areně,“ popisuje Magdaléna Havlíková z agentury PLAYzone, hlavní organizátorka Samsung MČR v mobilních hrách.

Nejdůležitější zápasy sezony budou vysílány na Twitch kanále PlayzoneCZ, dále pak na facebookových stránkách Prima COOL a také v HbbTV aplikaci televizních stanic Prima.

TZ

Zdroj: Gamers Generation