Rozhovor s vítězem Clash Royale PreSession ligy

Rozhovor s vítězem Clash Royale PreSession ligy

29 června, 2020 0 Od ALL 4 GAMERS

Clash Royale PreSession liga zná svého vítěze, kterým se k velkému překvapení všech stal hráč s přezdívkou VelkýMatematik a to i přesto, že v turnaji byla zvučnější jména z české a slovenské scény.

Cesta našeho vítěze by se dala pojmenovat jako jedna velká parádní jízda s pouhým jedním klopítnutím ve finále winers bracketu, kde náš vítěz prohrál 3:1 proti andrej123. Následoval pád do Loser bracketu, kde bylo potřeba svést bitvu s hráčem Sirka. Bitva to byla napínavá do posledního dechu, kdy oba hráči tahali z rukávu jedno eso za druhým. Za nerozhodného stavu 2:2 se šlo na poslední hru, ve které zatáhnul právě náš vítěz za delší konec a zvítězil. Výsledek 3:2 ho posunul zpátky do GRANDFINÁLE, kde ho čekal jeho zatím jediný přemožitel turnaje. Možnost vrátit soupeři porážku byla na světě.

Samotné GRANDFINÁLE mezi hráčem VelkýMatematik a hráčem andrej123 byla opravdu krásná podívaná. Napínavé souboje, které hráči sváděli, jste mohli živě sledovat. Kdo z vás u toho byl, jistě jste skoro ani nedýchali. Vyrovnaná bitva a konečný výsledek 3:2 pro prvního zmíněného hráče vám i teď jistě napoví, že to byla krutá a nelítostná bitva.

Konečné pořadí Ovachamp CR PreSession ligy:
1. místo = VelkýMatematik
2. místo = andrej123
3. místo = Sirka

Zasloužené vítězství, tak by se dala shrnout cesta našeho vítěze. Tato překvapení v turnajích a ligách je vždy radost vidět, protože je to ukázka, že i neznámý hráč může vyhrát. Už bylo dosti filozofování a nyní se pojďme podívat na to, co vás nejvíce zajímá, a to je samotný rozhovor s našim vítězem.

Podle ostatních jsi celkem překvapením turnaje, nikdo nečekal, že na stupni vítězů budeš stát právě ty, můžeš se nám trochu představit? A jak dlouho hraješ Clash Royale?
“Moje meno je Ivan Kulich a mám 15 rokov. CR som začal hrávať pred tromi rokmi, ale veľakrát som si od neho dal pauzu, lebo ma hra nebavila alebo som na ňu nemal čas. Znova som CR aktívne začal hravať počas karantény.”

Jaký je tvůj největší úspěch na poli hry CR? Byla tohle tvoje první výhra ligy či turnaje? Jaké si předpokládal šance, že se staneš absolutním vítězem ligy?
“Môj najväčší úspech doteraz bolo 3.miesto na ygames@home vol.2, kde som prehral iba s dvoma podľa mňa najlepšími Slovákmi na CR scéne. Výhra v mesačnom finále Ovachampu je môj druhý väčší úspech. Pred turnajom som nečakal, že by som sa mohol stať celkovým víťazom, pretože vo finále bolo veľa kvalitných hráčov. Hneď v prvom zápase s mojim teamovým spoluhráčom – kuba007 trainer to bol veľmi tesný zápas, síce som vyhral 3:1, ale kuba hral veľmi dobre a mali sme tam dva zápasy v ktorých rozhodovali sekundy. V ďalších kolách som na moje prekvapenie celkom v pohode prešiel cez Manga a Sirku. Potom ma vo finále WB čakal Andrej123, ktorý ma porazil 3:1- 3krát pomocou sparky decku. Vo finále LB ma čakal znova Sirka, opäť som pomerne hladko vyhrával 2:0, ale Sirka vyhral 2 zápasy po sebe a napokon som vyhral 3:2 po ťažkom 5. zápase. V grandfinále som nastúpil opäť proti Andrejovi, ktorému som zabanoval jeho najväčšiu zbraň sparkyho, rýchlo som prehrával 0:2, ale potom som dokázal vyhrať 3 hry za sebou s graveyard deckom.”

Jaké konkrétní decky ti pomohli k vítězství? Používal jsi nějaké obecné, nebo jsi měl připravený nějaký speciální?
“Na turnaj som mal pripravené 2 lava decky, 2 graveyard decky, pekka bridge spam a jeden golem deck. Mojimi hlavnými deckmi boli lava a grave, myslím, že s nimi hrám dobre a v tejto mete sú celkom silné. A vedel som, že súperi budú banovať buď grave alebo lavu, takže som na to bol pripravený.”

Probíhala u tebe nějaká speciální příprava na FINÁLE? Pokud ano tak jaká?
“Na finále som sa pripravoval tak, že som si pripravil decky, zahral som s nimi pár hier a pozrel som si aké decky zvyknú hrať moji možní súperi, aby som bol pripravený na ban.”

Líbil se ti náš formát celé ligy a především formát samotného FINÁLE, kde se hrál pavouk Doble Elimination, nebo bys raději uvítal jiný formát?
“Formát turnaja sa mi páčil, možno by mohlo byť trochu iné bodovanie v kvalifikačných turnajoch, ale formát vo finálovom turnaji by som nemenil.”

Výhra jistě nebyla astronomická, nicméně víš už teď co s výhrou uděláš?
“Výhru si pravdepodobne odložím alebo ju miniem na bežné veci.”

V zákulisí se už plánuje nějaký další ročník ligy, můžeš nám už teď říct, nebo slíbit, jestli přijdeš obhájit své prvenství?
“Ak budem mať čas, tak sa určite pokúsim obhájiť výhru aj budúci mesiac.”

Doporučil bys naše turnaje a ligu i ostatním hráčům? Je vhodná i pro začínající hráče?
“Určite by som odporučil tieto turnaje aj iným hráčom, pretože v hodinových in-game turnajoch si kvalitne zahrajú, aj s top hráčmi cz/sk scény. Začiatočníkom by som to asi neodporúčal, pretože by v turnajoch asi nemali veľa šancí.”

Děkuji za vyčerpávající rozhovor, na závěr je něco co bys chtěl vzkázat ostatním?
“Ďakujem aj ja a hráčom prajem do budúceho mesiaca veľa štastia.”

Všem, kteří se účastnili ligy mockrát děkujeme za podporu, děkujeme i všem fanouškům, kteří s námi vydrželi až do konce a uvidíme se zase příště.

S pozdravem pěkného dne
Váš OVACHAMP tým

 

ZDROJ: https://www.ovachamp.cz/novinky/rozhovor-s-vitezem-clash-royale-presession-ligy/