ROG Zephyrus G14 s AniMe Matrix displejem

ROG Zephyrus G14 s AniMe Matrix displejem

25 června, 2020 0 Od ALL 4 GAMERS

ASUS zahájil v Česku prodej herního notebooku ROG Zephyrus G14 se sekundárním AniMe Matrix displejem. Díky tomuto displeji, který se nachází na víku, si může uživatel přizpůsobit notebook přesně podle svého vkusu a promítat na něm vlastní obrazce, animace nebo vizualizace. Displej AniMe Matrix dokáže zobrazovat i nejrůznější notifikace. ROG Zephyrus G14 je aktuálně nejvýkonnější 14palcový notebook na světě. O jeho výkon se stará to nejlepší z nové řady mobilních procesorů AMD Ryzen 4000 a grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2060. Zařízení lze využívat nejen za účelem hraní her, ale i k náročnější grafické práci. Vedle kompaktních rozměrů ho k tomu předurčují také dva typy displeje – s rychlou obnovovací frekvencí 120 Hz a adaptivní technologií synchronizace, nebo panely s PANTONE Validated barvami a QHD rozlišením. Výdrž baterie přes 10 hodin a schopnost nabíjení z kompatibilních napájecích USB-C adaptérů dělá z modelu Zephyrus G14 snadno přenosný herní stroj. Design ve dvou barevných variantách (měsíční bílé a temně šedé) je čistý a zdůrazňuje prémiové funkce, zpříjemňující každodenní používání. ROG Zephyrus G14 s AniMe Matrix displejem se v Česku prodává od 51 490 Kč s DPH. V nabídce jsou také modely bez AniMe Matrix displeje začínající na 34 990 Kč s DPH.

Displej AniMe Matrix

Volitelný displej AniMe Matrix rozšiřuje možnosti personalizace laptopu. Umožní zobrazovat vlastní grafiku, animace a další efekty pomocí 1215 mini-LED diod zabudovaných do víka displeje. Každá LED dioda září bíle s 256 úrovněmi jasu. Uživatelé mohou importovat animované GIFy a další grafiku, vytvářet své animace snímek po snímku a psát texty s různými fonty. Vizualizace reagují na hudbu a zvuk a vytvářejí jedinečnou kreativní platformu pro DJe nebo umělce. Další funkce zahrnují systémová oznámení, zobrazující e-mailová upozornění, datum, čas a úroveň nabití baterie.

Špičkové grafické parametry i výkon

ROG Zephyrus G14 je vybaven grafickou kartou GeForce RTX 2060 rozšířenou o možnost navýšení frekvence až na 1285 MHz při 65 W prostřednictvím funkce ROG Boost. Grafický procesor je založen na nejnovější architektuře NVIDIA Turing s podporou Ray Tracing v reálném čase a umělé inteligence, které umožní reálné zobrazení stínů a další grafických efektů ve hrách. Grafika zvládne zrychlit náročné operace, jako je vytváření obsahu, 3D modelování nebo deep learning. Novinka může disponovat jedním ze dvou prémiových displejů. Uživatelé si mohou vybrat rychlejší displej Full HD, který dosahuje obnovovací frekvence až 120 Hz, a je určen primárně ke hraní, nebo zvolit panel s vyšším rozlišením QHD vhodný spíše pro grafiky a tvůrce obsahu. Adaptivní technologie synchronizace přidává ještě větší plynulost obrazu, protože koordinuje převod snímků mezi GPU a displejem.

ROG Zephyrus G14 využívá speciální procesory AMD Ryzen řady 4000, jež generují méně tepla a umožňují v takto kompaktním šasi dosáhnout špičkového výkonu. Čipy obsahují až 8 jader a 16 vláken, a zvládnou náročnou pracovní zátěž, kterou představují třeba úpravy videa a 3D vykreslování či náročný multitasking, kdy se kombinuje hraní her, streamování, nahrávání a chatování. Výkon procesoru navíc podporují rychlé dvoukanálové operační paměti DDR4-3200 o kapacitě až 24 GB. Rychlé úložiště NVMe SSD s kapacitou 1 TB je zárukou rychlého načítání her nebo aplikací.

Pestrá nabídka konektivity

ROG vytvořil v podobě Zephyru G14 první herní notebook schopný napájení z portu DC nebo USB-C. Díky podpoře napájení pomocí USB Power Delivery zvládne lehčí práci s až 65W adaptérem USB typu C, který je mnohem menší než 180W adaptér potřebný k využití výkonu samostatné grafické karty v notebooku. V případech, kdy je baterie téměř vybitá, umožní napájení pomocí konektoru USB-C uživatelům prodloužit její životnost na cestách a pracovat tak déle prakticky kdekoli. Když je Zephyrus G14 připojen k zásuvce, může USB napájení proudit opačným směrem a zajistit rychlé nabíjení (až 3A) kompatibilním smartphonům a dalším zařízením. Port USB-C s USB Power Delivery je rovněž schopen napájet externí monitory přes DisplayPort 1.4. Port HDMI 2.0b usnadní hraní i sledování filmů na 4K monitorech a TV. Pro externí zařízení je dostatek možností připojení přes sekundární port USB-C a dva porty USB-A pro další zařízení.

Rychlá Wi-Fi a vylepšená klávesnice

K bezdrátovému připojení se využívá nejmodernější technologie Intel Wi-Fi 6 (Gig+), známá i jako 802.11ax. V kombinaci s kompatibilním routerem Wi-Fi 6 (Gig+) zvyšuje šířku pásma až na 2,4 Gb/s i efektivitu přenosu dat v přeplněných prostorech. Snižuje se také latence, což znamená menší zpoždění při online hraní a živém streamování. Notebook využívá speciální kloub Ergo Lift, jenž při otevření víka nakloní klávesnici do úhlu pohodlného ke psaní. Zephyrus G14 je první notebook ROG, který integroval čtečku otisků prstu přímo do zapínacího tlačítka. Jediným stisknutím se stroj probudí a krátký dotyk prstu postačí pro jeho autentizaci hned, jakmile je systém připraven k přihlášení. Na počítačích s více uživateli operační systém automaticky pozná dle otisku prstu správný účet přihlašujícího se uživatele.