Přenosný pevný disk Verbatim Store ‘n’ Go USB 3.0

Přenosný pevný disk Verbatim Store ‘n’ Go USB 3.0

31 března, 2022 0 Od ALL 4 GAMERS

Každý se občas dostane do situace, kdy si potřebuje vzít data s sebou. Pro současné potřeby již zdaleka nestačí flash disk typu klíčenka a tak přichází na řadu přenosný pevný disk. My se blíže podíváme na pevný disk Store ‘n’ Go USB 3.0 od společnosti Verbatim, který je jedním z nejprodávanějších na českém trhu.

Přenosný pevný disk Verbatim Store ‘n’ Go nabízí velkokapacitní úložiště s rozhraním USB 3.0 Super Speed. Rozhraní USB 3.0 nabízí až desetkrát rychlejší přenos dat než USB 2.0 (podle rychlosti sběrnice USB), takže umožňuje extrémně rychlý přenos dat na cestách. Disk je k dispozici ve variantách 1 TB a 2 TB, ve dvou barevných provedeních, černá nebo stříbrná.

Přenosný pevný disk Store ‘n’ Go používá rozhraní USB 3.0, ale je zpětně kompatibilní s porty USB 2.0 na počítačích a noteboocích. Jednotka nevyžaduje žádné externí napájení. Jednoduše ji připojíte a používáte. Stylový hladký design se na moderním pracovním stole vyjímá jako perfektní doplněk notebooku.

Jednotky o kapacitě 2 TB nebo méně jsou naformátovány ve formátu FAT32, což umožňuje jejich okamžité použití v systémech Windows a MacOS.

Přenosné pevné disky Verbatim Store ‘n’ Go jsou vybaveny softwarem pro úsporu energie Green Button. Software Green Button zastaví otáčení pevného disku, pokud není používán, čímž zvyšuje efektivitu a šetří energii.

Dostupné jsou 3 možnosti úsporného režimu. Přechod do úsporného režimu po 10 minutách nebo v krocích po 10 minutách až do 120 minut. Do úsporného režimu je rovněž možno přejít poklepáním na ikonu Green Button na ploše nebo je možno přechod do úsporného režimu zakázat.

Na pevném disku najdete uživatelskou příručku, software Nero BackItUp Essentials, software pro úsporu energie Green Button, software pro formátování a software pro mazání.

Zdroj: Gamers Generation