Kohoutí zápasy ve Far Cry 6 nevoní organizaci PETA

Kohoutí zápasy ve Far Cry 6 nevoní organizaci PETA

13 října, 2021 0 Od

Organizace PETA volá po zrušení minihry s kohoutími zápasy ve Far Cry 6.

Týrání zvířat a podobná témata jsou bezesporu závažnou věcí, ale když na ně dojde v herním průmyslu, začíná člověk přemýšlet kam až to může zajít. Vzpomeňme se slzou v oku třeba na klokaního bojovníka v Tekkenu Rogera, který zmizel právě kvůli aktivistům za ochranu zvířat. Nyní organizace PETA obrátila svoji pozornost na nově vydanou hru Far Cry 6, ve které se setkáváme mimo jiné s minihrou, která si dělá legraci z kohoutích zápasů a činí z nich klasickou bojovku.

“Vzít děsivý krvavý sport jako jsou kohoutí zápasy a udělat z něj souboje ve stylu Mortal Kombat je velmi daleko od jakékoliv inovace. Dnešní společnost stojí jasně proti tomu, aby zvířata bojovala na smrt. Kohouti používaní v těchto zápasech mají ostré drápy, které pronikají masem a způsobují zranění. PETA Latino apeluje na Ubisoft, aby tuto minihru nahradil jinou, která nebude glorifikovat krutost,” uvádí manažer PETA Latino.

Nutno podotknout, že v tomto případě je reakce organizace celkem pochopitelná, protože se jedná o skutečný problém, který je touto minihrou výrazně zlehčován a jistým způsobem ho tak tvůrci činí méně reálným pro velkou část populace. Samozřejmě mělo jít pouze o vtípek, ale je pravdou že nepříliš vhodný a podobná reakce se asi celkem dala čekat. Ubisoft se však zatím k záležitosti nevyjádřil.

Martin Havel

Obrázek: gamerant.com

Zdroj: Gamers Generation