Hogwarts Legacy se předvedlo v první obsáhlejší ukázce ze hry

Hogwarts Legacy se předvedlo v první obsáhlejší ukázce ze hry

21 března, 2022 0 Od

Harry Potter sice nedorazí, ale zavítáme do jeho světa. Čeká nás výlet do školy čar a kouzel v Bradavicích a první větší ukázka v něčem působí krásně. Jiné aspekty však budí také obavy.

Výlet do magického světa Harry Pottera se po delší době připomněl a to rovnou rozsáhlou ukázkou ze hry, ve které jsme si mohli vychutnat ukázky hratelnosti od soubojů, přes bradavice a herní prvky až po nespočet různých detailů z kouzelného světa, které neunikly pouze opravdovým fanouškům mladého čaroděje. Playstation totiž hře věnoval jeden ze svých streamů State of Play a prostoru pro informace bylo tak více než dost.

Základem všeho má samozřejmě být příběh, který vás zasadí do světa Bradavic jako mladého čaroděje, který nastupuje na školu o něco později než je běžné a musí tak dohánět své spoulužáky. Budete vést dialogy, sbírat suroviny i chodit na různé lekce. Klíčové pro hratelnost budou zcela jistě souboje, které ovšem zatím nepůsobí příliš přesvědčivě. Z toho, jak vypadají mám zatím trošku obavy, protože se zdají poněkud toporné a nejsem si úplně jistý, že se bude dát spolehnout na jejich dlouhodobou udržitelnost. Hodně bude ovšem záviset také na agresivitě nepřátel a dalších prvcích,, které by hratelnost oživovaly.  Kromě toho působí poměrně odbytě také dabing postav. Tady ale nemusí jít o finální podobu hry a výrazy v obličejích a podobné detaily by se ještě mohly dočkat úprav.

Co naopak vypadá fantasticky je svět samotný. Ať už jde přímo o Bradavice nebo jejich okolí, zvět působí nádherným designem a vynikajícím vystižením slavnostní atmosféry školy jako skutečný výlet do Bradavic, ale zároveň v nočních scénách nešetří ani děsivými momenty. Zatím jde rozhodně o věc, na kterou se na hře těším nejvíce. Opomenout nelze také fakt, že hra po vás bude vyžadovat i nějaké to čekání například při tvoření lektvarů. Celkově budete moci používat kromě kouzel právě lektvary ale také můžete využívat třeba specifická zvířata, nebo k ochromení nepřátel použít mandragoru. To je rozhodně nápadité a zpestřující rozšíření hry, které potěší. A chybět samozřejmě nebude ani létání na koštěti, byť na famfrpál prý máme zapomenout.

Hogwarts Legacy vyjde na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S a PC v závěru letošního roku. Spekuluje se také o Nintendo Switch verzi.

Obrázek: screenrant.com

Zdroj: Gamers Generation