Herní sluchátka SureFire

Herní sluchátka SureFire

8 prosince, 2022 0 Od

Značka SureFire, která nabízí herní vybavení pro PC a konzole, je s námi již nějakou dobu. Herní sluchátka s názvem Skirmish a Harrier 360 si už našla místo v nejednom herním doupěti, a my se v tomto článku podíváme na podrobnosti.

SureFire Skirmish

Headset SureFire Skirmish s drsným maskáčovým designem, LED osvětlenými bočnicemi a také koncovkou mikrofonu, se hodí k jakékoliv herní sestavě. Sluchátka jsou vybavena vysoce výkonnými 50mm reproduktory se stereofonním zvukem 2.0. Kmitočtová odezva sluchátek je 20 Hz – 20 kHz, citlivost 106 ± 3 dB a impedance 32 Ω. Impedance mikrofonu je ≤ 2,2 kΩ, citlivost mikrofonu 42 ± 3 dB.

Hlavový most je nastavitelný a díky paměťové pěně v ohybu mostu sedí na hlavě velmi příjemně. Sluchátka mají měkké, pohodlné náušníky a na levém náušníku naleznete ovládací kolečko, skrze které můžete ovládat hlasitost. Také je zde přepínač pro ztlumení mikrofonu.

Sluchátka Skirmish jsou vybavena všesměrovým flexibilním vestavěným mikrofonem, zajišťujícím jasnou a zřetelnou komunikaci se spoluhráči. Sluchátka nejenom vypadají, ale také jsou velmi pevná a zároveň díky použitým materiálům jsou na svoji velikost poměrně lehká.

S 3,5mm jackem a zároveň USB konektorem, je Skirmish univerzálně kompatibilní, což umožňuje uživatelům hrát hry, poslouchat hudbu a užívat si skvělý zvuk, na jakékoli platformě – ať už se jedná o herní konzoli, PC nebo notebook.

Velmi kladně hodnotíme také opletený 2,5 metru dlouhý kabel.

Náušníky jsou osazeny zelenými LEDkami, ve kterých svítí logo SureFire a zeleně svítící LEDku má také koncovka mikrofonu.

Závěrem lze říci, že pokud si herní sluchátka SureFire Skirmish pořídíte, určitě v této cenové relaci budete spokojeni.

SureFire Harrier 360

Na headsetu Harrier 360 na první pohled zaujme výrazné RGB podsvícení obou mušlí. Nepřehlédnutelné a rozmanité barvy působí dobře a pokud se ve světýlkách vyžíváte, tak vám tato sluchátka rozhodně padnou do oka. Varianty podsvícení jsou zapnuto, barevný kruh a vypnuto.

O usazení sluchátek na hlavu se stará kovový hlavový most. Nechybí mu ani polstrování, díky němuž se nemusíte bát pocitu nějakého tlaku na vaši hlavu. Celý hlavový most je pokrytý koženkou a na první pohled budí solidní dojem. Náušníky jsou poměrně velké a velmi dobře vytěsní okolní hluk, takže vás ani řeči o tom ať tu online hru pauznete nevyvedou z míry, protože je neuslyšíte.

Aby se sluchátka přizpůsobila jakékoliv hlavě, disponují také posuvníkem s možností úpravy velikosti. I přes tento prvek je nutno podotknout, že pokud běžně máte s velikostí svojí hlavy problém, Harrier nejspíš nebudou výjimkou. Jsou totiž obecně dost pevná, takže na menší hlavě sedí perfektně, u větší to ovšem naopak může působit tak, že sedí opravdu pevně.

U herních sluchátek nás samozřejmě kromě ergonomie zajímá také to, jak dobře dokáží podat zvuk a informovat například o dění na bojišti. Zde se rozhodně nemusíte bát, že by headset SureFire Harrier 360 zklamal. V první řadě pomáhá 7.1 zvuk, díky němuž vždy bez potíží dokážete určit, z jakého směru se k vám nepřítel blíží, nebo odkud třeba přichází palba. Na první poslech nás také příjemně překvapilo, jak čistý zvuk tohoto headsetu je.

Komunikaci s vašimi spoluhráči zajišťuje odnímatelný mikrofon. Pokud mikrofon nepotřebujete, prostě ho vyjmete a uschováte, kam uznáte za vhodné. Jeho kvalita zvuku je velmi solidní.

Připojení headsetu k vašemu počítači obstará 2 metry dlouhý opletený USB kabel. Na kabelu najdeme také ovládací prvky, které vám umožní se o svůj headset starat klidně i uprostřed lítého herního boje. Nabízí možnost zesilovat či zeslabovat hlasitost prostřednictvím ovládacího kolečka. U této možnosti se nám líbí, že nejde o změnu systémové hlasitosti, ale pouze o hlasitost sluchátek samotných. Dále na ovládacím panelu najdete posuvník pro zapnutí mikrofonu a tlačítko ke kontrole RGB podsvícení.

Závěrem lze říci, že sluchátka Surefire Harrier 360 nabízejí čistý sedmikanálový zvuk, solidní mikrofon a v neposlední řadě také slušivé RGB podsvícení.

Petr Smolník & redakce

Zdroj: Gamers Generation