Herní monitor Porsche Design AOC AGON PRO PD32M

Herní monitor Porsche Design AOC AGON PRO PD32M

2 května, 2022 0 Od

Porsche Design a AGON by AOC přestavují nový prémiový monitor s 4K, 144 Hz a HDR 1400.

Porsche Design AOC AGON PRO PD32M je herní monitor s úhlopříčkou 80 cm (31,5”) a vyznačuje se jedinečným designem inspirovaným charakteristikami a detaily sportovního vozu Porsche. Díky kombinaci vysokého výkonu s vynikající kvalitou a precizní povrchovou úpravou se PD32M dokonale hodí pro vysokooktanové soutěžní hraní nejnáročnějších hráčů. Nabízí rozlišení 4K, obnovovací frekvenci 144 Hz a dobu odezvy 1 ms GtG. Porsche Design AOC AGON PRO PD32M je také vybaven technologií podsvícení MiniLED a podporou DisplayHDR 1400 pro jedinečný vizuální zážitek.

Funkční design inspirovaný sportovními vozy

Funkce stojanu PD32M určuje jeho tvar. Pevnost a robustnost jsou klíčovými prvky v herním průmyslu, a proto jsou tyto vlastnosti jemně aplikovány na kryt displeje a stojan z pískovaného hliníku. Kompaktnost je u monitorů také velmi důležitá, a proto design krytu zobrazovacího panelu odpovídá funkčnímu rozložení vnitřních komponent. To má za následek měkké zadní zkosené povrchy vystupující ze samotného panelu směrem k pouzdrům hlavních vnitřních součástí. Jsou zde umístěny samostatné vizuální dutiny, které vedou k různým umístěním konektorů. Kromě toho, aby se vizuálně optimalizovala tenkost panelu, je zadní kryt monitoru po stranách mírně zkosený a vytváří lichoběžníkový tvar, který obsahuje kovové mřížkové vložky pro chlazení a audio reproduktory. Tyto oblasti jsou také nepřímo podsvíceny pomocí RGB, aby nenápadně vylepšily celkový herní zážitek a vyjádřily dynamiku. Jemné dodatečné detaily, jako je podsvícený horizontální chladicí pás, jsou inspirovány vzduchem chlazenými sáními, které bývají u sportovních vozů. Značka produktu je také prezentována živým způsobem, prostřednictvím vyměnitelného projekčního loga.

Zažijte vysoký výkon

Není to jen design, který odlišuje monitor od ostatních herních monitorů na trhu. Velký 31,5” monitor sedí bezpečně a pevně na stole a je výškově nastavitelný pro možnost ergonomického umístění. Stojan také umožnuje nastavení otáčení pro vertikální orientaci (tzv. pivot).

Porsche Design AOC AGON PRO PD32M je vybaven plochým IPS (AAS) panelem, který reprodukuje 1,07 miliardy barev a zobrazuje i jemné rozdíly v odstínech. Je také vysoce barevně přesný s 97procentním pokrytím barevného prostoru DCI-P3 pro dosažení realistických barev a odstínů. Díky integraci nejmodernější technologie podsvícení MiniLED má monitor 1 152 stmívacích zón, které se mohou individuálně rozsvítit podle obsahu obrazu. PD32M prokazatelně zobrazuje oslepující sluneční světlo i velmi intenzivní černé stíny ve stejném snímku a je certifikován špičkovou certifikací HDR, DisplayHDR 1400. S maximálním jasem až 1 400 nitů převyšuje běžné herní monitory, které obvykle mívají jas kolem 300 nitů.

Panel IPS nabízí ostré rozlišení 4K (3840 x 2160) s vysokou a rychlou obnovovací frekvencí 144 Hz. Se skutečnou dobou odezvy 1 ms GtG je takzvaný „duch“ mezi snímky prakticky eliminován. Díky zahrnutí Adaptive-Sync je nové zařízení schopné implementace proměnné obnovovací frekvence (VRR), která eliminuje artefakty, jako je trhání a zadrhávání obrazu. PD32M uspokojí jak počítačové, tak konzolové hráče, díky svému DisplayPort 1.4 a dvěma portům HDMI 2.1. Monitor navíc podporuje zařízení až do 120 Hz při 4K přes USB-C a také konzole současné generace přes HDMI 2.1.

Perfektně se hodí pro tvůrce obsahu

Porsche Design AOC AGON PRO PD32M funguje jako stroj na produktivitu pro tvůrce obsahu, designéry, editory nebo programátory. Jedná se o dokonalý monitor pro domácí kancelář se vstupem USB-C, který umožňuje monitoru přijímat zobrazovací signál a dodávat energii (až 90 W – v závislosti na nastavení HDR) a data do připojeného notebooku jediným USB-C kabelem. Kromě toho mohou notebooky používat všechna zařízení, jako jsou klávesnice, myši nebo externí disky, připojená k 4portovému rozbočovači USB 3.2 monitoru. A konečně, PD32M obsahuje přepínač KVM, takže uživatelé mohou snadno přepínat mezi dvěma zdroji, jako je herní PC a pracovní notebook, a přitom používat stejnou klávesnici a myš. Monitor může zobrazovat oba zdroje současně v režimu Picture-by-Picture (maximálně UHD při 60 Hz) ze svých portů DP, HDMI nebo USB-C.

PD32M je navíc vybaven výkonným zvukovým systémem. Dva 8W reproduktory vylepšené zvukem DTS poskytují bohatý a čistý zvukový zážitek, který hráči očekávají.

Přizpůsobitelné RGB osvětlení

Zatímco PD32M je již jediným svého druhu, lze jej ještě více přizpůsobit. Zařízení je vybaveno plně přizpůsobitelným RGB osvětlením (Light FX), umístěným na zadní straně. Při spouštění přivítá monitor uživatele animovaným logem a speciálním zvukem. Nabídka na obrazovce (OSD) je navržena s jedinečnou a uživatelsky přívětivou strukturou, zatímco bezdrátová herní klávesnice umožňuje uživatelům rychle a pohodlně přistupovat k nastavení OSD monitoru. V neposlední řadě je monitor dodáván v prémiovém balení a s USB klíčem, který obsahuje uživatelské manuály a související software.

Porsche Design AOC AGON PRO PD32M je k dispozici za doporučenou koncovou cenu 51 649 Kč (1 999 EUR).

Zdroj: Gamers Generation