Fortnite v Číně hlásí konec

Fortnite v Číně hlásí konec

3 listopadu, 2021 0 Od

Čínská verze oblíbeného battle royale zavírá svá vrátka. Epic vycouval poté, co se mu nedařilo získat povolení od vlády.

Za populárním battle royale se na čínském trhu již brzy zavře voda. Epic Games sice vydal speciální verzi hry pro čínský trh, aby vyhověli náročným regulím nastavených čínskou vládou. Od 15. listopadu si tak čínští hráči již na Fortnite budou moci pouze vzpomínat. Ta v minulých měsících několikrát utužila podmínky pro děti a jejich hraní online. Jako poslední regulaci úřady přidaly limit na hraní pouze jednu hodinu denně od pátku do neděle. V týdnu bylo hraní zakázané úplně.

Tvůrci se přitom zjevně opravdu snažili, aby regulacím nastaveným v Číně vyhověli. Testovací verze pro její trh nezahrnovala mikrotransakce v aplikaci, ani zobrazování lebek či krev. Podle analytika Daniela Ahmada jde o prostředek ke snížení výdajů, které by se mohly ukázat jako zbytečné vzhledem k absenci povolení. Dá se očekávat, že nepůjde zdaleka o poslední případ her, které se pod tlakem vládních nařízení budou nucené z čínského trhu stáhnout, údajně v rámci ochrany zdraví mladistvých.

Martin Havel

Obrázek: pcgamer.com

Zdroj: Gamers Generation