FIFA? Jenom pár písmenek na krabičce, tvrdí ředitel EA

FIFA? Jenom pár písmenek na krabičce, tvrdí ředitel EA

28 února, 2022 0 Od

Začíná být čím dál jasnější, že FIFA 22 byla poslední fotbalovou hrou od EA s tímto názvem.

Tématu sporu EA a fotbalové federace FIFA jsme se nedávno věnovali celkem podrobně. EA nechce platit “výpalné” za to, že se jejich hra bude jmenovat FIFA v takové výši, jako by si federace představovala a výsledkem tak nejspíše bude to, že se tak prostě jmenovat nebude. Potvrzují to i slova ředitele společnosti Electronic Arts Andrewa Wilsona. Ten měl o změně názvu mimo jiné mluvit i k zaměstnancům.

“Budu zcela úpřímný. Více než jsem kdy byl. Měli jsme v posledních třiceti letech skvělý vztah s federací FIFA. Ovšem hádal bych se, že značka FIFA má možná i větší význam jako videohra než jako samotná federace. Nebereme to jako samozřejmost a nechceme být samolibí. Pracovali jsme tvrdě, aby FIFA porozuměla tomu, co potřebujeme do budoucna. V letech mimo světové šampionáty jsme ale od ní dostali v podstatě pouze čtyři písmenka na obal. V době, kdy většina lidí už ani obaly nevidí, protože kupují hry digitálně,” objasňoval rozchod s fotbalovou federací Wilson.

“Znovu… FIFA je pouze jméno na krabičce. A toto jméno nás stálo volnost dělat to, co jsme cítili, že hráči chtějí. Naši hráči si přejí, abychom dělali věci rychle. A abychom tak mohli činit, potřebujeme opravdovou kreativní volnost, inovaci a možnost experimentovat na trhu. A vzhledem k naší dohodě s FIFA bylo tohle dělat velmi obtížné,” vysvětloval Wilson, že cena za práva nebyla zdaleka jediným klíčovým problémem, který vedl bouřlivému konci spolupráce.

Obrázek: bestwallpaper.com

Zdroj: Gamers Generation