Externí pevné disky SureFire Bunker

Externí pevné disky SureFire Bunker

28 února, 2022 0 Od

Kdo dnes nezápasí s kapacitou pevných disků? Objemy dat stále rostou a do cloudu prostě vše uložit nejde. O hráčích to platí dvojnásobně. Dnešní hry si dokáží ukousnout pořádný kus místa. Gamingová značka SureFire, patřící Verbatimu, nabízí řešení – externí pevné disky s kapacitou jeden nebo dva terabyty v  klasické HDD nebo SSD verzi.

Současné herní tituly – ať počítačové či konzolové – klidně spolknou několik desítek gigabyte, některé se přibližují i stovce. To se pak limitům lokálního disku přiblížíte velmi snadno. Dokonce i na herních konzolích, které jsou právě z tohoto důvodu obvykle osazeny slušně velkým úložištěm. Naštěstí i některé konzole, ale hlavně všechny počítače bez výjimky, dokáží spolupracovat s externím pevným diskem.

Externích pevných disků, které by vyhovovaly nárokům hráčů současných her, je na trhu jako šafránu. K plynulému běhu her, je totiž potřeba poměrně široký datový tok. Herní disky SureFire Bunker rozhodně obstojí.

Herní disky SureFire Bunker jsou nabízeny ve dvou variantách. Zvolit můžete buď klasické provedení s rotujícími plotnami, nebo flash variantu SSD. Přičemž klasický disk je k dispozici v kapacitách 1 a 2 TB, pokud dáváte přednost flashovým pamětím, pak si můžete vybrat buď SSD s kapacitou 512 GB nebo 1 TB. Od zvolené varianty a kapacity se pak přirozeně odvíjí cena.

Jak je u externích pevných disků Verbatim dobrým zvykem, i disky SureFire jsou dodávány s kabelem USB-C a redukcí na micro USB a USB-A. Rozhraní USB 3.2 GEN 1 nabízí přenosovou rychlost až 5 Gb/s, což nárokům moderních her odpovídá. Disky s otočnými plotnami zvládají zápis a čtení rychlostí až 140MB/s, SSD varianty čtou až 450 MB/s a zapisují rychlostí až 430 MB/s. Plusem přitom je, že oběma variantám postačí napájení prostřednictvím USB portu, takže není třeba externí zdroj.

Každý hráč ví, že skoro stejně jako na technických parametrech, záleží také na stylu. A v tomhle směru SureFire rozhodně nezklame. Disky jsou v šedé krabičce s výrazným stylovým X v černé barvě. Ovšem o tom, aby vás na herní party skutečně nikdo nepřehlédl, se postarají tři řady barevných RGB diod v horní části disku uspořádaných do tvaru V. Diody mohou blikat a měnit barvu, aby tak dotvářely dokonalou herní atmosféru.

Právě pro herní party či sdílení zážitků s přáteli, se externí varianta disku velmi dobře hodí. Rozměry jsou pro přenášení více než příznivé – 125 x 80 x 18 mm, přičemž SSD varianta váží jen 104 gramů, klasická o 76 gramů více. Díky USB-C kabelu můžete tenhle disk také připojit ke smartphonu.

Na disky SureFire Bunker samozřejmě není nutné ukládat jen hry, funguje jako naprosto běžný externí pevný disk. Díky rychlosti zápisu a velké kapacitě, se skvěle hodí na zálohování velkých objemů dat nebo celých operačních systémů. S tím pomůže populární Nero Backup Software, který je standardní součástí dodávky, spolu se softwarem pro rychlé a bezpečné zformátování disku. Oba programy jsou pouze ve verzi pro Windows.

Disky SureFire jsou nyní ještě dostupnější, díky výraznému snížení cen pro koncové zákazníky. Gaming Bunker HDD 1TB Black (53681) pořídíte za 1599,- (dříve 1899,-), Gaming Bunker HDD 2TB Black (53682) za 2199,- (dříve 2599,-), Gaming Bunker SSD 512GB Black (53683) za 1999,- (dříve 2599,-) a Gaming Bunker SSD 1TB Black (53684) za 3399,- (dříve 3899,-). Vše v českých korunách.

Zdroj: Gamers Generation