Červnové herní menu

Červnové herní menu

2 června, 2021 0 Od Martin Havel

Po našlapaném květnu přichází menší vystřízlivění. Červen rozhodně není herně tak nabitý, ale taky nestrádá natolik, abyste se v šestém měsíci nějak nudili. Těšit se můžete na návrat několika legend nebo třeba nové akční D&D RPGčko.

World of Warcraft: Burning Crusade Classic | 1. června | PC

World of Warcraft Classic vzbudil ve světě fanoušků WoWka obrovské pozdvižení a pomohl posunout při svém vydání počet předplatitelů herního času na historické maximum. Teď se o podobný husarský kousek pokusí i navázání na Classic servery v podobě datadisku The Burning Crusade. Návrat na Outland je již dostupný a můžete se v něm těšit na prožití kompletního zážitku původní expanze, která vás pošle do temných zákoutí Karazhanu, The Eye nebo slavného Black Temple. PvP hráči se potom mohou těšit na souboje v arénách.

Pro hráče, kteří nechtějí ztrácet čas sbíráním zkušenostních bodů je dostupný také jeden boost pro postavu, takže se rovnou dostanete na 58. úroveň a můžete se hned směle vydat skrze Dark Portal. Za tuto zkratku si ale musíte zaplatit a Blizzard rozhodně v tomto ohledu peněženky hráčů nechce šetřit. Stávající hráči potom nebyli příliš nadšení především z toho, že Blizzard se rozhodl si naúčtovat peníze i za duplikaci postavy mezi servery Classic a Burning Crusade Classic.

Chivalry 2 | 8. června | PS5, PS4, PC, Xbox One, Xbox Series X/S

Patříte-li mezi milovníky středověkých bitev, v nichž se vám nedostane ani na malou chvilku možnosti vydechnout si, máme pro vás žhavého kandidáta na nový oblíbený kousek ve vaší herní sbírce. Nástupce Chivalry: Medieval Warfare slibuje větší a propracovanější bitvy, které vás zavedou do epických vřav zalitých nekončícími řekami krve a usekaných údů.

Hrát budeme v pohledu první osoby a k použití nebudou zdaleka pouze meče. Bude se možné spoléhat na různé typy zbraní, vychytávek jako jsou třeba středověké napodobeniny molotovova koktejlu či hořící kuřata a chybět nebudou ani možnosti útoků na dálku jako například házení oštěpů nebo střílení z luku. Sebrat na bojišti a mrsknout to po nepříteli, ale třeba i s prachobyčejnými kameny.

Příběhově bude hra přímo navazovat na původní Chivalry a odehrává se po dvaceti letech od občanské války, která v prvním dílu proběhla. Vítězný Mason Order vládne nemilosrdně pevnou rukou a bylo tak pouze otázkou času, kdy proti němu někdo povstane. Nakonec se oním hrdinou, který se rozhodne postavit utlačiteli, stane Argon II. Jeho útok Mason Order přivítá s nadšením pro další krvavé bitvy. Snad budeme z bojů v Chivalry 2 podobně nadšení i my.

Ninja Gaiden: Master Collection | 10. června | PS4, Xbox One, Switch, PC

Už v úvodu jsme tak trochu naťukli, že v červnu se bude vracet pár starších legend. Jednou z nich byl ikonický World of Warcraft, který se vracel ve své původní podobě. Tentokrát se podíváme na návrat akční série Ninja Gaiden, který přenese tři díly z této Ninjovské řezničiny na dosluhující generaci konzolí, Nintendo Switch i PC.

Hry nebudou ve svých původních verzích, ale ve verzích Ninja Gaiden: Sigma, Ninja Gaiden: Sigma 2 a Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge. Oproti původním hrám tak můžete zaznamenat drobné změny. Každý díl v Master Collection nabídne také více hratelných postav. Takřka samozřejmostí u podobných návratů her z dob minulých je také to, že v kolekci najdete i všechna DLC. Vizuální maniaky potom jistě nadchne fakt, že hra by měla běžet ve 4K na 60 fps nejen na konzolích nové generace, ale také na PS4 a Xboxu One.

Ratchet & Clank: Rift Apart | 11. června | PS5

Ikonická dvojice Ratchet a Clank hlásí návrat, ve kterém přiberou nové parťáky a budou skákat skrz dimenzionální trhliny. Jedna z prvních opravdových next-gen exkluzivit Playstationu 5 přinese pokračování oblíbené série plošinovek sahající až do dob PS2. Tentokrát se Ratchet s Clankem budou muset vypořádat se zlým Dr. Nefariousem. Záporák s doktorským titulem se snaží prostřednictvím vytváření portálů poslat vesmír do propadliště dějin a abyste mu v jeho snaze zabránili, budete potřebovat také pomoc nové parťačky Rivet.

Světy nového Ratcheta a Clanka vypadají naprosto fantasticky a cestování mezi dimenzemi bude možné především díky ultrarychlému SSD disku ve vnitřnostech páté generace Playstationu. Jakožto exkluzivita pro PS5 samozřejmě Ratchet & Clank také bohatě využije adaptivních triggerů či haptické odezvy, které nabízí ovladač Dualsense. Některá herní média v zahraničí si již mohla při nejmenším prohlédnout herní záběry z pokročilejší fáze hry a většina z nich neskrývala nadšení. Pokochat se alespoň trochou podobných ukázek můžete i vy díky záběrům ze State of Play streamu.

Dark Alliance | 22. června | PS4, PS5, PC, Xbox One, Xbox Series X/S

Dalším kouskem v našem výčtu toho nejzajímavějšího z červnové nadílky herního trhu je Dark Alliance. Dungeons and Dragons RPG, ve kterém se budete v rozsáhlém fantasy světě moci s démonickými stvořeními bít bok po boku se svými kamarády je rozhodně hodně lákavým kouskem především pro ty, kdo si libují v nemilosrdných bitkách s mytickými monstry.

Samotná hratelnost vypadá z dostupných záběrů poměrně akčně. Půjde o RPG ze třetí osoby, kde budete po vzoru podobných her moci vylepšovat své vybavení a zlepšovat dovednosti svého hrdiny, používat speciální útoky i tvořit šílené kombinace útoků běžných. Můžete hrát samostatně i v kooperaci s přáteli. Ti ale budou bohužel muset sídlit na stejné platformě jako vy. Hra totiž při svém vydání nemá podporovat možnost cross-play.

Mario Golf: Super Rush | 25. června | Switch

Začíná nám léto. Krásné počasí jako dělané na sport, který nevyžaduje neustálé běhání a pocení se v upnutém oblečení. Co takhle dát si třeba golf? A jak jinak na golf než s legendárním italským instalatérem Mariem. Nový arkádový golfový zážitek pro Nintendo Switch přinese další možnost vydat se na golfová hřiště a posílat jeden míček za druhým k jamce.

Nenechte se ale oklamat arkádovým pozlátkem. Tato golfová štace rozhodně nebude nic jednoduchého. Budete muset brát v potaz terén, na kterém hrajete, od jeho povrchu až po sklon. Budete přidávat rotaci a samozřejmě musíte veškeré údery provádět naprosto precizně, abyste se mohli na konci jamky radovat z pověstného hole in one. Pro uspěchané hráče nebude chybět také režim speed golf, který vás postaví bok po boku s ostatními hráči a hrát budete všichni najednou. Tady se na žádné gentlemanství či střídání nehraje. Prostě palte jak nejrychleji umíte, ať jste u poslední jamky jako první. A nebo se můžete vydat do arény, ve které si to s ostatními rozdáte o vlajky a ten, kdo první ukořistí tři, bude vítězem. Možností jak se zabavit s přáteli při golfu bude zkrátka dost. Kterou si vyberete vy?

Tony hawks pro skater 1 + 2 | 26. června | Switch

Tony Hawk se vrací v remaku prvních dvou dílů legendární skejťácké série! Tak počkat, tohle už jsme někde nedávno slyšeli. Ach ano, on se totiž tentokrát po necelém roce od vydání na PC a konzolích PS4 a Xbox One vrací v portu pro Nintendo Switch. Vynikající remake původních dílů Tony Hawka si konečně najde cestu i na hybridní konzole od Nintenda a vám tak už nebude nic bránit v tom, abyste si na plácku zajezdili i třeba cestou v autobuse.

Comeback skejťáckého esa Tony Hawka v loňském roce nadchl herní kritiky, mě nevyjímaje, především svojí nádhernou věrností originálu, kterou ale kombinuje s aktualizací hratelnosti tak, aby odpovídala dnešním standardům. Přidejte velmi solidní grafiku a nezapomenutelný soundtrack z původních dílů i vynikající nové songy a na úspěch je zaděláno. Takže připravit prkna a cesta na plácek je volná. Jak hra vypadá na Nintendu Switch se můžete podívat níže.

Martin Havel