Audictus Voyager se představuje

Audictus Voyager se představuje

25 února, 2020 0 Od ALL 4 GAMERS

Společnost Audictus je u nás úplnou novinkou a zaměřuje se čistě na výrobu sluchátek. Samozřejmě ne jen tak nějakých, ale sluchátek určených k poslechu hudby během sportu či pohody v domácnosti. V jejich nabídce najdete vše od drátových sluchátek po sluchátka špuntová i bezdrátová a jedny z nich si dnes představíme.

Sluchátka Audictus VOYAGER jsou skládací drátová sluchátka s odnímatelným kabelem určena na dlouhodobý poslech na cestách. Od toho se ostatně odvíjí i jejich skladnost, lehkost a kvalita zpracování, ale hezky popořadě.

Obsah balení a zpracování

Stejně jako ostatní sluchátka společnosti Audictus, jsou Voyagery zabaleny v šedé odolné krabici se všemi potřebnými informacemi a grafikou znázorňující samotná sluchátka. V balení pak najdete spolu se sluchátky i dva zvukové kabely. Jeden z nich je samozřejmě 3,5 mm se zabudovaným mikrofonem pro užití s mobilem a druhý ve formě „pružiny“ s konektorem 6,3 mm pro další zařízení.

Sluchátka spadají do kategorie uzavřených sluchátek a byly vyrobeny z tmavého plastu v kombinaci s umělou kůží potaženým obloukem a polštářky. Náušníky jsou pak kulaté a dodávají sluchátkům na eleganci jak díky zpracování, tak díky decentně umístěnému logu společnosti. Každý náušník má v sobě zabudován konektor pro zvukový kabel – v levém pro 3,5 mm jack v pravém pro 6,3 mm jack. Oba kabely mohou být samozřejmě zapojeny simultánně a dají se tak použít v kombinaci se studiovým zařízením a hudebními nástroji. Náušníky jsou, jak už bylo zmíněno sklopné a umožňují „zmenšení“ sluchátek pro lepší skladnost i přenos na cestách. O to víc nás překvapilo, že v balení chybí kapsa, nebo kryt sluchátek určený k jejich přenášení.

Technická stránka sluchátek

Specifikace
• Průměr snímače: 50 mm
• Typ reproduktoru: Neodym
• Impedance: 32 Ω
• Dynamika: 105 dB +/- 3 dB
• Frekvenční charakteristika: 20 Hz – 22 kHz
• Hmotnost: 240 gramů
• Materiál: ABS | ekologická kůže
• Zástrčka: Stereo Mini Jack 3,5 mm / Jack 6,3 mm
• Dálkové ovládání: na kabelu
• Délka kabelu: 200 cm
• Funkčnost: sklopný design, hluboké basy, kabelový mikrofon

Stejně jako u ostatních sluchátek společnosti Audictus tu chybí trošku detailnější informace o technických parametrech, ale to podstatné je, že byly použity neodymové měniče o průměru 50 mm a že mají standardní rozsah impedance 32 ohmů. Podobně to pak je i s frekvencí, která je oproti standardním sluchátkům lehce vyšší – na hodnotě 20 Hz až 22 kHz – 90 % sluchátek se pohybuje v rozsahu 20 Hz až 20 kHz – což je oficiální rozsah slyšitelnosti, ale každý jsme jiný a 22 kHz může pro některé z nás znamenat hodně.

Z hlediska váhy nás čeká u Voyageru překvapivých 240 gramů, což je zhruba o 80 gramů více než běžný průměr u většiny sklopných hudebních sluchátek, ale díky celkovému zpracování vám to vůbec nemusí dělat starost. Sluchátka jsou totiž hned po prvním nasazení abnormálně pohodlná a dobře drží na hlavě. Můžou za to samozřejmě vhodně umístěné polštářky, které napomáhají skvělému rozložení váhy tak, abyste sluchátka prakticky necítili. Ovladač s mikrofonem je umístěn tak akorát, abyste byli dobře slyšet a zároveň neměli problém na něj dosáhnout kdykoliv potřebujete.

A když už se bavíme o mikrofonu, je samozřejmě jasné, že stejně jako většina mikrofonů umístěných na kabelu, má sem tam problém s ruchy způsobenými otěry o oblečení při pohybu. Není to ale nic vážného, a tak vám nic nebrání v tom, abyste skrz sluchátka i telefonovali s přáteli.

Jaký je ale zvuk samotný? Během testování jsme používali hlavně mobilní telefony (Huawei P30 lite a Xiaomi Redmi Note 7) v kombinaci s domácím kinem SHARP a dosáhli překvapivě kvalitního zvukového zpracování. Voyagery mají velmi vyvážený a čistý zvuk s jemně dominantními basy, které napomáhají k vyniknutí ostatních tónů. Hodí se tak k poslechu prakticky jakéhokoliv hudebního stylu, ale nejvíce si s nimi vychutnáte POP a jemu podobné styly.

Audictus je velmi mladá značka a u nás na trhu o ní zatím nebylo moc slyšet i přesto že dokazuje svůj vyzrálý přístup k hudbě kvalitními produkty, jako jsou právě sluchátka Voyager. Pokud hledáte sluchátka určená k poslechu hudby na cestách a nechcete za ně vyhodit majlant jako v případě Marshallu nebo Sehnheiseru jsou to ty pravé pro vás.

Plusy:
+ pohodlná
+ čistý zvuk
+ basy

Mínusy:
– ovladač na kabelu nemá ovládání hlasitosti
– chybí pouzdro k přenášení