Amazon oznámil vlastní službu streamování her Luna

Amazon oznámil vlastní službu streamování her Luna

29 září, 2020 0 Od ALL 4 GAMERS

Luna funguje podobně jako Google Stadia v tom, že vám umožňuje hrát hry na streamovacích zařízeních bez jejich stahování nebo instalace. Služba je poháněna servery Amazon Web Services, které pro hostování používá mnoho her pro více hráčů. Amazon slibuje schopnost bezproblémově měnit obrazovky bez přerušení. Luna pracuje s připojením 2,4 GHz a 5 GHz, společnost doporučuje minimálně 10 Mbps připojení k internetu a 35 Mbps pro streamování 4K. Streamování v rozlišení 4K nebude k dispozici univerzálně, ale pro vybrané tituly „již brzy“.

Amazon Luna bude k dispozici pro počítače s Windows 10, Mac, iPhone a iPad (prostřednictvím webové aplikace) a zařízení Fire TV, jakmile bude spuštěno. Během předčasného přístupu bude mít „zaváděcí cenu“ 5,99 dolarů měsíčně. Luna bude zpočátku k dispozici pouze v USA.

Předplatné za 5,99 dolarů umožňuje streamování her 1080p / 60FPS až na dvou zařízeních současně. Kromě měsíčního předplatného bude Amazon Luna nabízet také speciální „kanály“ pro hry, přičemž prvním bude kanál Ubisoft.

Pro Amazon Luna již bylo potvrzeno několik her s podporou velkých studií, jako jsou Ubisoft, Remedy a Capcom, stejně jako mnoho nezávislých producentů.

Hry můžete hrát pomocí klávesnice a myši, připojeného ovladače Bluetooth (s podporou ovladačů DualShock 4 a Xbox One) nebo nového ovladače Luna od Amazonu. Ovladač Luna údajně snižuje vstupní latenci o „17 až 30 milisekund mezi PC, Fire TV a Mac“, protože se připojuje přímo ke cloudu. Ovladač Luna během předčasného přístupu vyjde na 49,99 dolarů.