První várka Steam Decku by měla stihnout únorové uvedení na trh

První várka Steam Decku by měla stihnout únorové uvedení na trh

18 ledna, 2022 0 Od

Ve světě neustálých odkladů a nedobrých zpráv je třeba se radovat z těch dobrých. Jednou z nich je, že uvedení Steam Decku na trh by se již nemělo oddalovat.

Valve potvrdilo, že Steam Deck je připravený na spuštění prodeje a hráči se tak mohou těšit na novou herní mašinu na cesty už v únoru. Stejně jako konzole nové generace ovšem i Steam Deck bude zřejmě nedostatkovým zbožím, které nebude snadné sehnat. Alespoň ti, kteří si předobjednali handheld PC mezi prvními se ale dočkají. “I přes globální pandemii či problémy s dodávkami a dopravou budeme schopní rozeslat první Steam Decky koncem února,” potvrdila společnost Valve na svém blogu.

Kromě toho, že se přenosné PC Steam Deck dostane k hráčům se ovšem šíří také mezi vývojáře. Ti jej dostávali již s předstihem, aby mohli své hry pro zařízení patřičně optimalizovat a nadšení zákazníci si tak mohli užít hry v plné kvalitě přesně tak, jak Valve od začátku slibuje. Podle slov společnosti jich v posledním měsíci odeslali stovky. Stoprocentní kompatibilitu ale zatím nečekejte. Z nejpopulárnější stovky her na Steamu si momentálně zahrajete zhruba přes 80 procent, což je ale i tak velmi slušné číslo.

Obrázek: gadgets.ndtv.com

 

Zdroj: Gamers Generation