PlayStation 5 se stává nejziskovější v historii Sony

PlayStation 5 se stává nejziskovější v historii Sony

3 června, 2024 0 Od
[[{“value”:”

Společnost Sony oznámila, že PlayStation 5 je již její nejziskovější. PS5 přinesla společnosti 106 miliard dolarů, což naznačuje, že v příštích letech překoná zisky z PlayStation 4, která dosáhla 107 miliard dolarů.

PlayStation 5 nejziskovější konzolí

Sony prohlásila, že PlayStation 5 se stala její nejziskovější. Podle prezentace Game & Network Services Segment, kterou představili noví generální ředitelé PlayStation, Hideaki Nishino a Hermen Hulst, generace PS5 dosud vydělala 106 miliard dolarů.

Přestože PlayStation 4 vydělala 107 miliard dolarů, což je více než dosavadní zisk PS5, je důležité si uvědomit, že PS4 generace je již téměř u konce, zatímco PS5 má před sebou ještě několik let. Sony očekává, že díky dosavadnímu růstu zisku PS5 brzy překoná hranici 107 miliard dolarů.

Do zisků PS5 Sony zahrnuje široké spektrum produktů a služeb. Patří sem samotná konzole PS5, příslušný hardware a příslušenství, software a také služby jako PlayStation Plus.

Jedním z důvodů, proč je generace PS5 tak zisková, je vyšší míra zapojení hráčů. I když počet aktivních konzolí PS5 a PS4 je stejný (49 milionů), hráči na PS5 tráví výrazně více času hraním. Generace PS5 má na kontě 2,4 miliardy odehraných hodin, zatímco PS4 pouze 1,4 miliardy.

Obrázek: unsplash.com

Zdroj: Gamers Generation“}]] 

​