Odhalena cena Asus ROG Ally

Odhalena cena Asus ROG Ally

17 května, 2023 0 Od

Asus ROG Ally je nová handheld konzole, která svou konfigurací konkuruje slavnému Steam Decku. Nicméně, kolik bude stát?

Cena konzole Asus ROG Ally

Původně byl předprodej nové handheld konzole dostupný pouze v USA, ale před několika týdny se spustily předprodeje i v zemích Evropské unie. Cena se momentálně pohybuje kolem 19 500 Kč, což odpovídá ceně nejdražší verze Steam Decku od Valve. Na první pohled se to může zdát jako vysoká částka, ale s ohledem na výkonnost a výbavu je cena poměrně přijatelná.

Nicméně, při srovnání ROG Ally s nejdražší verzí Steam Decku od Valve je patrné, že handheldy jsou naprosto odlišné. Liší se jak v kvalitě obrazu a výkonu, tak i v softwarové výbavě. Handheld od Asusu umožňuje hraní her nejen skrze Steam, ale také skrze platformy jako Epic Games, Xbox Game Pass, GOG a mnoho dalších. Tyto hry mohou hráči spustit prostřednictvím aplikace nazvané Armoury Crate, kterou společnost speciálně přizpůsobila pro tento handheld.

Momentálně ji nabízejí například obchody Smarty.cz/JRC a Alza.cz, avšak pouze v bílé barvě. Oficiální uvedení handheldu na trh je plánováno na 13. června tohoto roku.

Obrázek: xbox.com

Zdroj: Gamers Generation 

​